ქალაქ სენაკის შესასვლელთან სტიქიამ გზა დააზიანა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ინფორმაციით, თბილისი - სენაკი - ლესელიძის საავტომობილო გზის 293-ე კილომეტრზე (ქ. სენაკში შესასვლელთან), ინტენსიური წვიმების შედეგად ადიდებულმა წყალმა გამორეცხა დროებითი შემოსავლელი გზა, რომელიც არსებული მილ–ხიდის რეაბილიტაციასთან დაკავშირებით იყო მოწყობილი. დაზიანდა იქვე გამავალი ცენტრალური მაგისტრალის ნაწილიც.
უსაფრთხოების ზომების დაცვის მიზნით, აღნიშნულ მონაკვეთზე ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აიკრძალა და გადაერთო ქ. სენაკში გამავალ საავტომობილო გზაზე.
ამ დროისათვის, სტიქიით დაზიანებულ ობიექტზე მუშაობენ საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები, რომლებიც სწავლობენ შექმნილ ვითარებას, რათა წყლის დონის დაწევისთანავე დაიწყონ გზის აღდგენის სამუშაოები.
დაწესებული რეჟიმით მოძრაობა განხორცილდება საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობითა და კოორდინაციით.

Disaster damaged the road at the entrance of Seneki
According to the information provided by Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, due to intensive rains raised water washed out the temporary bypass road at km293 of Tbilisi-Senaki-Leselidze road (at the entrance of Seneki city), which was arranged for rehabilitation of existing pipe bridge. Part of the central highway is also damaged.
Traffic for all mode of transport is restricted for safety reasons and movement is diverted to the road running through Senaki city.
By that time representatives of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia are working in disaster zone. They study existing situation in order to launch road upgrading works as soon as the water level is reduced.
Mentioned traffic restriction will be enforced under direct supervision and coordination of Patrol Police.