ახალქალაქი-ნოსტე-მთიულთუბნის საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია ვადაზე ადრე დასრულდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი ახალქალაქი-ნოსტე-მთიულთუბნის საავტომობილო გზის 6 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაციას ვადაზე ადრე დაასრულებს.
აღნიშნულ მონაკვეთზე ასფალტ-ბეტონის საფარი უკვე დაგებულია და ძირითადი სამუშაოები დასრულებულია. ამ ეტაპზე  საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერებების, საგზაო ნიშნებისა და რკინა–ბეტონის ღარების გადახურვა მიმდინარეობს.
საავტომობილო გზის მოცემულ მონაკვეთზე ასფალტის საფარი არასოდეს ყოფილა, ამ გზის საშუალებით 4 სოფელი (ახალქალაქი, ახალციხე, ნოსტე და მთიულთუბანი)   ერთმანეთს და ცენტრალურ მაგისტრალს უკავშირდება.
საგზაო სამუშაოები  მსოფლიო ბანკის „შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების რეაბილიტაციის მესამე პროექტის (SLRP-III)” ფარგლებში ხორციელდება და მისი ღირებულება 3 მილიონ 46 ათასი ლარია. სამუშაოებზე 60 ადამიანი დასაქმდა.

05 November, 2015 00:00:00
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia shall complete  rehabilitation of 6 km Akhalkalaki-Noste-Mtiultubani section before  due time.
Asphalt-concrete pavement is already constructed and main works are done on mentioned section.  At this stage arrangement of public transport stops and road signs are ongoing.
Asphalt pavement has never been laid on mentioned section. Four villages: (Akhalkalaki, Akhaltsikhe, Noste and Mtiultubani) are connected with each other and with the central highway through respective road.
The project is being implemented under the Third Secondary and Local Roads project (SLRP III), which is financed by the World Bank and its cost amounts to GEL 3mln 46 thousand. 60 persons are engaged in works.