წყალტუბო–ცაგერისა და ლენტეხი-ლასდილის მიმართულებით კლდის ფერდები იწმინდება
იმერეთისა და ქვემო სვანეთის მაღალმთიან მუნიციპალიტეტებში, ინტენსიური წვიმების გამო, გზისპირა კლდეებიდან ქვათაცვენა გახშირდა. შედეგად, ქუთაისი–წყალტუბო–ცაგერი–ლენტეხი–ლასდილის საავტომობილო გზის 49–ე და 137-ე კმ–ებზე, დიდი მოცულობის კლდოვანი მასა ჩამოიშალა და გზის სავალი ნაწილი ჩაკეტა.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს  საავტომობილო გზების დეპარტამენტის კოორდინაციით ჩატარებული გაწმენდითი სამუშაოების შედეგად,  გზაზე  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  უკვე აღდგენილია.
პროფესიონალ მეკლდეურთა  ჯგუფმა კლდის მასივიდან საშიში ლოდების ჩამოწმენდის სამუშაოები დაასრულა წყალტუბო-ცაგერის მონაკვეთზე და ანალოგიური სამუშაოები დაიწყო ლენტეხი-ლასდილის მონაკვეთზე.
აღსანიშნავია, რომ წელს, გზისპირა კლდეების საშიში ლოდებისაგან გაწმენდის სამუშაოები, საქართველოს მასშტაბით, თითქმის ყველა მაღალმთიან მუნიციპალიტეტში ჩატარდა.
სტიქიის ლიკვიდაციის სამუშაოებს, ქუთაისი–წყალტუბო–ცაგერი–ლენტეხი–ლასდილის საავტომობილო გზის მოვლა–შენახვის ფარგლებში, კომპანია „ავტოგზა ლენტეხი 99“ ახორციელებს.

Rock slopes are being cleaned along Tskaltubo-Tsageri and Lentekhi-Lasdili roads
Due to intense rains, stone fall from roadside rocks became more frequent in high mountainous municipalities of Imereti and Qvemo Svaneti. Hence, a large amount of rock mass collapsed at km 49 and km 137 of Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili road and blocked the carriageway.
Traffic is resumed as a result of cleaning works carried out by coordination of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia.
Team of professional rock climbers completed cleaning of rocks from dangerous boulders at Tskaltubo-Tsageri section. Similar works have commenced at Lentekhi-Lasdili section.
It should be noted that rock cleaning works have been implemented throughout Georgia, in almost all high mountainous municipalities during this year.
Disaster clean-up operations at Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili road are carried out by company “Avtogza Lentekhi 99”.