კასპის მუნიციპალიტეტის 3 სოფლის მოსახლეობა რეაბილიტირებული გზით ისარგებლებს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, ყოველკვირეული ფოტორეპორტაჟის რუბრიკაში, გთავაზობთ ახალქალაქი-რკონის საავტომობილო გზაზე მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოების ფოტოქრონიკას.
ახალქალაქი-რკონის საავტომობილო გზის 4 კმ-იანი სარეაბილიტაციო მონაკვეთი კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლებზე ახალქალაქზე, გარიყულასა და ერთაწმინდაზე გადის და ერთაწმინდის ტაძრის კომპლექსთან სრულდება.
გზის რეაბილიტაციის პროექტი ითვალისწინებს: ასფალტ-ბეტონის საფარის დაგების, კიუვეტების, მოსახლეობის ეზოებში შესასვლელების, ადგილობრივ გზებთან მიერთებების, საგზაო ნიშნებისა და საზოგადოებრივი ტრანსპორტის გაჩერებების მოწყობას.
ამჟამად, გზის აღნიშნულ მონაკვეთზე, რკინა–ბეტონის ღარების, კიუვეტების, საგზაო ნიშნებისა და ბოგირების მოწყობის სამუშაოები მიმდინარეობს. 3.5 კილომეტრიან მონაკვეთზე საგზაო საფარი უკვე დაიგო.
პროექტი, რომლის ღირებულება 2 478 700 ლარია მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება და მასზე 40 ადამიანია დასაქმებული. სარეაბილიტაციო სამუშაოების დამთავრება 2016 წელს იგეგმებოდა, თუმცა, ინტენსიური მუშაობის შედეგად მიმდინარე წლის ბოლოს დასრულდება.

Population of 3 villages of Kaspi Municipality shall use rehabilitated road
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia provides photo materials reflecting rehabilitation progress of Akhalkalaki-Rkoni road in the category of weekly pictures gallery.
4km Akhalkalaki-Rkoni section to be rehabilitated passes through the following villages of Kaspi Municipality: Akhalkalaki, Garikula and Ertatsminda and ends near Ertatsminda church.
Road rehabilitation project considers: construction of asphalt-concrete pavement, arrangement of ditches, junctions, entrances to private yards, road signs and bus stops.
At this stage, arrangement of reinforced-concrete pipes, ditches and road signs is underway. Road pavement has been already constructed on 3,5 km section.
Cost of rehabilitation works, financed by the World Bank is GEL 2 478 700. More than 40 persons are employed by the project.  Completion of rehabilitation works was expected in 2016, but works would be completed by the end of the current year due to intense works.