თბილისიდან თიანეთის მიმართულებით მგზავრობა უფრო კომფორტული და უსაფრთხო გახდება
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილე ირაკლი ლითანიშვილი და მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლები, თბილისი-თიანეთის საავტომობილო გზის 12.7 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოებს გაეცნენ.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი  ხევსურთსოფელში იწყება და სოფელ ველთან მთავრდება.
პროექტის ფარგლებში ჩატარდა მიწის ვაკისის სამუშაოები. სულ მალე დასრულდება  გაბიონებისა და კიუვეტების მოწყობა და დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარი, რის შემდეგაც,  მოძრაობის უსაფრთხოების უზრუნველსაყოფად, ახალი საორიენტაციო ბოძების, გზის მონიშვნისა და სიჩქარის შემზღუდავი საგზაო ნიშნების მოწყობის სამუშაოები განხორციელდება.
თბილისი–თიანეთის გზის რეაბილიტაციის შედეგად  საავტომობილო გზაზე გადაადგილება კომფორტული გახდება, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გაუმჯობესდება, მგზავრობის დრო კი შემცირდება.
პროექტს, რომლის ღირებულება  4 მილიონ 170 ათას ლარს შეადგენს,  მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, შპს  „გზამშენი 4“  ახორციელებს. სამუშაოები 1 თვეში დასრულდება.

Travelling from Tbilisi to Tianeti shall become more safe and comfortable
Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia Mr. Irakli Litanishvili and World Bank representatives inspected works progress on 12,7 km Tbilisi-Tianeti road.
Road section under rehabilitation starts from the village  Khevsurtsopeli and ends at the village Veli.
Roadbed preparation works have already conducted within the scope of project. Gabions and culverts will be arranged very soon and asphalt-concrete pavement would be paved. Afterwards, road safety improvement works, i.e. new reflective posts, speed limit road signs and road marking, shall be provided.
As a result of rehabilitation of Tbilisi-Tianeti road, movement will become more comfortable, traffic will be improved and travel time will be decreased.
Project is being implemented by “Gzamsheni 4” under financing of the World Bank. The value of the projects is GEL 4 170 000.