კასპის მუნიციპალიტეტში ახალქალაქი-რკონის საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, კასპის მუნიციპალიტეტში, ახალქალაქი-რკონის საავტომობილო გზის 4 კმ-იანი მონაკვეთის რეაბილიტაციას ახორციელებს. სარეაბილიტაციო მონაკვეთზე მიმდინარე სამუშაოები საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ირაკლი ლითანიშვილმა მოინახულა.
პროექტის ფარგლებში დაიგება ასფალტ-ბეტონის საფარის. ასევე დაგეგმილია კიუვეტების, ეზოებში შესასვლელების,  მიერთებების, საგზაო ნიშნებისა და ავტობუსების გაჩერებების მოწყობის სამუშაოები.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი კასპის მუნიციპალიტეტის სოფლებს ახალქალაქს, გარიყულას და ერთაწმინდას გაივლის, რომელიც ერთაწმინდის ტაძრის კომპლექსთან სრულდება.
სამუშაოები მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ხორციელდება, რომლის ღირებულება 2 478 700 ლარს შეადგენს. სამუშაობზე 40 ადამიანია დასაქმებული. პროექტის დასრულება ხელშეკრულების პირობების თანახმად 2016 წელს იგეგმებოდა, ინტენსიური მუშაობის შედეგად კი სარეაბილიტაციო სამუშაოები მიმდინარე წელს დასრულდება.
ახალქალაქი-რკონის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოებთან დაკავშირებული სატენდერო პროცედურების შესახებ ინფორმაცია შეგიძლიათ იხილოთ ბმულზე:

Rehabilitation of Akhalkalaki-Rkoni road in Kaspi municipality is ongoing
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing the works for rehabilitation of 4 km section of Akhalkalaki-Rkoni road in Kaspi municipality. Deputy Chairman of Roads Department, Irakli Litanishvili visited mentioned road section to inspect the ongoing rehabilitation works.
Under the project asphalt concrete pavement will be constructed; works for arrangement of ditches, entrances to private yards, junctions, road signs and bus stops are also planned.
Section under rehabilitation will pass through Akhalkalaki, Garikula and Ertatsminda villages, which ends at Etratsminda church complex.
The works are financed by the World Bank, cost of which amount to GEL 2 478 700. Forty people are employed for the works. Pursuant to the contract conditions completion of the project was planned in 2016 but, as a result of intensive work, rehabilitation works will be finalized this year.
For information regarding the bidding procedures related to Akhalkalaki-Rkoni road rehabilitation works please see the link below: