წერეთელი–მირზოევკა–მუღანლო–ქესალოს საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი, მარნეულის მუნიციპალიტეტში, წერეთელი–მირზოევკა–მუღანლო–ქესალოს საავტომობილო გზის 12.5 კილომეტრიანი მონაკვეთის რეაბილიტაციას ახორციელებს.
პროექტი შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების რეაბილიტაციის III პროექტის (SLRP III) ფარგლებში, მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით მიმიდინარეობს და მისი ღირებულება 4 770 700  ლარია.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის წერეთელი–მირზოევკა–მუღანლო–ქესალოს სავტომობილო გზის კმ4–კმ16  მონაკვეთის რეაბილიტაციის პროექტის ფარგლებში, მთლიანად აღდგება საგზაო საფარი, მოეწყობა ასფალტ–ბეტონის საგზაო სამოსი. განხორციელდება მიერთებების, მილების, კიუვეტების, გაჩერებების, ტროტუარების, საგზაო ნიშნებისა და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
აღნიშნული გზა წარმოადგენს ქალაქ მარნეულიდან უმოკლეს კავშირს წითელ ხიდამდე (აზერბაიჯანის საზღვარი), გამოიყენება როგორც სატრანზიტო, ასევე სასოფლო–სამეურნეო დანიშნულებით.
სარეაბილიტაციო მონაკვეთი გაივლის სოფლებს: წერეთელი, მირზოევკა, მუღანლო და ქესალო.
სამუშაოები 2015 წლის თებერვალში დაიწყო და 2016 წელს დასრულდება. სამუშაოებზე 60 ადამიანია დასაქმებული.

Rehabilitation of Tsereteli-Mirzoevka-Mughanlo-Kesalo road is ongoing
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is implementing the works for rehabilitation of 12.5 km section of Tsereteli-Mirzoevka-Mughanlo-Kesalo road in Marneuli municipality.
The project is being implemented under the Third Secondary and Local Roads Project (SLRP-III), which is financed by the World Bank and its cost amounts to GEL 4 770 700.
Under rehabilitation project of km4-km16 section of Tsereteli-Mirzoevka-Mughanlo-Kesalo road the pavement will be completely restored, asphalt-concrete pavement will be constructed; works related to junctions, culverts, ditches, bus stops, sidewalks, road signs and horizontal road marking will be performed.
Mentioned road is the shortest link from Marneuli city to the Red Bridge (border of Azerbaijan) and is used for both transit and agricultural purposes.
The section under rehabilitation will pass through the following villages: Tsereteli, Mirzoevka, Mughanlo and Kesalo.
The works commenced in February 2015and will be completed in 2016. Sixty people have been employed for the woks.