რუისი–აგარას მონაკვეთზე 3 კილომეტრიან ახალ გაზაზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთო
ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის რუისი–აგარას მშენებარე მონაკვეთის 3 კილომეტრზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ახალ გზაზე გადაერთო.
რუისი–აგარას სამშენებლო მონაკვეთის სიგრძე საერთო ჯამში 19 კილომეტრია. პროექტის ღირებულება 70 მილიონი ლარს შეადგენს და დონორი ორგანიზაცია მსოფლიო ბანკია. სამუშაოებზე ამ ეტაპზე, 350-ზე მეტი ადამიანია დასაქმებული, მათგან 70% ადგილობრივი მცხოვრებია, რომელთა დიდი ნაწილი მიმდებარე სოფლების მოსახლეობაა.
პროექტი ითვალისწინებს, აღნიშნულ გზაზე ორდონიანი გადაკვეთების მოწყობას, სადაც  5 გზაგამტარი და 3 სახიდე გადასასვლელი აშენდება.
რუისი–აგარას მონაკვეთის მშენებლობის შედეგად, გაუმჯობესდება მონაკვეთზე საგზაო ქსელი, მოხდება მისი მოდერნიზება და თანამედროვე სტანდარტებთან გათანაბრება, ასევე, გაიზრდება ავტოტრანსპორტის ნაკადის გამტარუნარიანობა და მოძრაობის უსაფრთხოების დონე.

Traffic was switched to 3 km new road at Ruisi-Agara section
Total length of Ruisi-Agara section under construction is 19 km. Project cost amounts to GEL 70 mln. and donor organization is the World Bank. At this stage, more than 350 people are employed for the works, out of which 70% are local residents and their majority is from adjacent villages.
The project envisages arrangement of intersections at two levels where 5 overpasses and 3 bridge crossings will be constructed.
After construction of Ruisi-Agara section, road network of the section will be improved, upgraded and converged toward modern standards, traffic capacity and level of road safety will also increase.