მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლები ჩქაროსნულ ავტომაგისტრალზე მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნენ
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის პირველი მოადგილე ნუგზარ გასვიანი, მსოფლიო ბანკის მისიის წარმომადგენლებთან ერთად, რუისი–აგარასა და აგარა-ზემო ოსიაურის მონაკვეთებზე მიმდინარე სამუშაოებს გაეცნო.
მსოფლიო ბანკის მისია საქართველოში უკვე რამდენიმე დღეა იმყოფება და დეპარტამენტის წარმომადგენლებთან ერთად ჩქაროსნულ ავტომაგისტრალზე ბანკის მიერ დაფინანსებული პროექტების მონიტორინგს ახორციელებს.
მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით, ჩქაროსნულ ავტომაგისტრალზე, ამ დროისთვის 2 მონაკვეთის, რუისი–აგარასა და აგარა–ზემო ოსიაურის მშენებლობა მიმდინარეობს. რუისი–აგარას 19 კილომეტრიანი მონაკვეთის მშენებლობა წელს დასრულდება. აგარა–ზემო ოსიაურის მონაკვეთზე კი 6 კილომეტრზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გაიხსნება.

First Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Nugzar Gasviani together with the representatives of the World Bank mission observed the works ongoing at Ruisi-Agara and Agara-Zemo Osiauri sections.
The World Bank mission has been in Georgia for several days already and jointly with the RD representatives conducts monitoring of the Bank financed highway projects.
Construction of two highway sections, Ruisi-Agara and Agara-Zemo Osiauri, is ongoing under the World Bank funding. Construction of Ruisi-Agara 19 km section will be completed this year and 6 km of Agara-Zemo Osiauri section will be opened to traffic.