შეხვედრა იაპონიის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს წარმომადგენლებთან
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრატსრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის პირველი მოადგილე, ნუგზარ გასვიანი იაპონიის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს (JICA) წარმომადგენელს, ტეტსუია იამადას შეხვდა.
შეხვედრაზე მხარეებმა, ჩქაროსნული ავტომაგისტრალის ქუთაისის შემოვლითი და ქუთაისის შემოვლითი–სამტრედიის გზის მშენებლობის მიმდინარეობაზე ისაუბრეს. იაპონიის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს მისია საქართველოში, მის მიერ დაფინანსებული პროექტების მონიტორინგს ახორციელებს და ქართულ მხარესთან სამუშაო შეხვედრებს მართავს.
იაპონიის საერთაშორისო განვითარების სააგენტოს დაფინანსებით ხორციელდება ზესტაფონი-ქუთაისი-სამტრედიის გზის მშენებლობა, რომლის სიგრძე საერთო ჯამში 56,5 კილომეტრია.

Meeting with representatives of Japan International Cooperation Agency
First Deputy Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Nugzar Gasviani met the representative of Japan International Cooperation Agency (JICA), Tetsuya Yamada.
At the meeting the sides discussed the construction progress of Kutaisi bypass and Kutaisi bypass-Samtredia road of the highway.  JICA mission conducts monitoring of the projects financed by them in Georgia and holds the working meetings with the Georgian side.
Construction of Zestaponi-Kutaisi-Samtredia road with total length of 56.5 km, financed by Japan International Cooperation Agency, is underway.