რუისი–აგარას 19 კილომეტრიან მონაკვეთზე მოძრაობა წლის ბოლომდე გაიხსნება
რუისი–აგარას 19 კილომეტრიანი ორზოლიანი მონაკვეთის მშენებლობა აქტიურად მიმდინარეობს, უახლოეს პერიოდში  8 კილომეტრზე  სამუშაოები დასრულდება და ავტოტრანსპორტის მოძრაობა გადაერთვება. რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ ჩქაროსნული მაგისტრალის რუისი–აგარას მონაკვეთზე მიმდინარე სამუშაოების მონიტორინგი განახორციელა.
სამშენებლო სამუშაოებზე ამ ეტაპზე 350 ადამიანზე მეტია დასაქმებული, საიდანაც უმრავლესობა ადგილობრივი მოსახლეა.
რუისი–აგარას 19 კილომეტრიანი ორზოლიან მაგისტრალზე 11 კილომეტრის მშენებლობა უკვე დასრულებულია და მოძრაობა გადართულია, სრულად პროექტის ჩაბარება წლის ბოლომდე იგეგმება. პროექტის ღირებულება 71 მილიონ ლარამდეა, დონორი კი მსოფლიო ბანკია.

Traffic at Ruisi-Agara 19 km section will be opened by the end of the year
Construction of Ruisi-Agara 19 km two-lane section is actively progressing, works for 8 km will be completed in the nearest future and traffic will be diverted. Chairman of Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure Vazha Panchulidze visited Ruisi-Agara section to monitor the ongoing works.
At this stage more than 350 people are employed for the construction works most which are local residents.
11 km section of Ruisi-Agara 19 km two-lane highway has already been constructed and traffic has been diverted, the project is expected to be entirely completed by the end of the year. Cost of the project is up to GEL 71 million and donor is the World Bank.