თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზაზე პერიოდული შეკეთების სამუშაოები მიმდინარეობს
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი საერთაშორისო მნიშვნელობის თბილისი-სენაკი-ლესელიძის საავტომობილო გზის კმ175-კმ176; კმ188-კმ189 მონაკვეთების პერიოდული შეკეთების სამუშაოებს ახორციელებს. მიმდინარე სამუშაობი საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ მოინახულა.
ამ დროისათვის, აღნიშნულ მონაკვეთებზე  გზის საფარის შეკეთების სამუშაოები მიმდინარეობს, ხელოვნური ნაგებობების მოწყობა კი დასრულების ეტაპზეა.
პროექტი ითავისწინებს გზის საფარის, არსებული მილების, ავტობუსის გასაჩერებელი მოედნისა და ავტოპავილიონის შეკეთებას. ასევე, გაბიონის კედლის, გვერდულების, მიერთებებისა, ეზოში შესასვლელების, საგზაო ნიშნებისა და საგზაო შემოფარგვლის მოწყობის სამუშაოებს.  განხორციელდება გზის ჰორიზონტალური მონიშვნა.

Periodic repair works are ongoing at Tbilisi-Senaki-Leselidze road
Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia implements periodic repair of km175-km176 and km188-km189 sections of International Tbilisi-Senaki-Leselidze road. Works progress was observed by the Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze.
At present, repair of carriageway is progressing; construction of structures is at completion stage.
Project considers repair of road pavement, existing culverts, bust stops and enclosed bus stops. Also, arrangement of gabion walls, shoulders, junctions, entrances to the private yards and road signs; delineation and horizontal markings should be done.
Contract value is GEL 1 785 000.00. It is financed from the state budget.
Respective section is located in Imereti region, namely in the territory of the village Shrosha and Shorapani. 250 persons are employed by the project.