საგზაო ტენდერებით იტალიური სამშენებლო კომპანია დაინტერესდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროში საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე იტალიური სამშენებლო კომპანია INC-ის წარმომადგენლებს შეხვდა. მან კომპანიის წარმომადგენლებს სამინისტროს ძირითადი მიმართულებებები გააცნო, ასევე უკვე განხორციელებული და დაგეგმილი ინფრასტრუქტურული პროექტების შესახებ დეტალური ინფორმაცია მიაწოდა.
იტალიურმა მხარემ ქართულ ბაზარზე შემოსვლის სურვილი და ინფრასტრუქტურული პროექტების განხორციელებაში ჩართვის ინტერესი გამოთქვა. კომპანიის წარმომადგენლებმა გზების, ხიდებისა და გვირაბების მშენებლობის სფეროში საკუთარ გამოცდილებაზეც ისაუბრეს.
იტალიური კომპანია INC გასული საუკუნის 60-იან წლებში დაარსდა და ინფრასტრუქტურული პროექტების - გზების, ხიდებისა და გვირაბების მშენებლობას 5 ათწლეულის მანძილზე უწყვეტად ახორციელებს. კომპანიას აშენებული აქვს FIAT group-ის რამდენიმე შენობა ტურინში, იტალიის თავდაცვის სამინისტროს შენობა, ადგილობრივი ადმინისტრაციის შენობები ტურინსა და პიომბინოში და ა.შ. მე-20 საუკუნის 80-იანი წლების ბოლოს, კომპანიამ საქმიანობის არეალი მნიშვნელოვნად გააფართოვა და საავტომობილო მაგისტრალების მშენებლობას მიჰყო ხელი. სწორედ აღნიშნული კომპანიის აშენებულია ავტომაგისტრალი ძველ იტალიურ ქალაქ ფრეჯუსში და არაერთი სხვა მნიშვნელოვანი პროექტი. დღესდღეობით, კომპანია INC იტალიაში ერთ-ერთ უდიდეს სამშენებლო კომპანიად ითვლება.

13 March, 2015 00:00:00
Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze met with representatives of Italian construction company INC at the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia. He introduced the main directions of the Ministry to INC representatives, also provided detailed information about implemented and upcoming infrastructure projects.
Italian side expressed a wish to enter Georgian market and showed interest to be involved in implementation of infrastructure projects. Representatives of the company also talked about their experience in construction of roads, bridges and tunnels.
Italian company INC was established in the 60s of last century and has been implementing infrastructure projects for the construction of roads, bridges and tunnels for five decades without interruption.  The company has constructed several buildings of FIAT Group in Turin, building of the Ministry of Defense of Italy, local administration buildings in Turin and Piombino, etc. In late 1980s the company considerably expanded its area of activities and started construction of highways. Mentioned company has constructed the highway in old Italian city of Frejus and has implemented more than one other important projects. Nowadays INC is considered as one of the largest construction companies in Italy.