მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზაზე სატვირთო ავტომობილების მოძრაობა აღდგა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა, მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა-ლარსის გზის იმ მონაკვეთზე, სადაც დიდთოვლობის გამო მიმოსვლა 6 იანვრიდან აკრძალული იყო, მოძრაობა ყველა სახის ავტოტრანსპორტისთვის მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით ორმხრივად აღადგინა.
ამჟამად, მიმდინარეობს კობის მხრიდან გუდაურის მიმართულებით ჩარჩენილი ტრაილერების გატარება და მას შემდეგ, რაც აღნიშნული კოლონა ამ მონაკვეთს გაივლის, სატვირთო ავტომობილებისთვის მოძრაობა რუსეთის მიმართულებით აღდგება. აღნიშნულ მონაკვეთზე ტრანსპორტის უსაფრთხო გადაადგილებას საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები აკონტროლებენ.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა, მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა-ლარსის გზის იმ მონაკვეთზე, სადაც დიდთოვლობის გამო მიმოსვლა 6 იანვრიდან აკრძალული იყო, მოძრაობა ყველა სახის ავტოტრანსპორტისთვის მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით ორმხრივად აღადგინა.ამჟამად, მიმდინარეობს კობის მხრიდან გუდაურის მიმართულებით ჩარჩენილი ტრაილერების გატარება და მას შემდეგ, რაც აღნიშნული კოლონა ამ მონაკვეთს გაივლის, სატვირთო ავტომობილებისთვის მოძრაობა რუსეთის მიმართულებით აღდგება. აღნიშნულ მონაკვეთზე ტრანსპორტის უსაფრთხო გადაადგილებას საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის და საპატრულო პოლიციის თანამშრომლები აკონტროლებენ.

​Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is open for large vehicles
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has opened traffic on both sides for all kinds of vehicles with anti-skid chains on Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road of Mleta-Larsi section which had been closed due to heavy snowfall since January 6.
Currently, those trucks that had been stuck due to road closure are passing from Kobi towards Gudauri. After the motorcade passes the aforementioned road section, traffic for trucks will reopen towards Russia as well. Safe transportation is ensured by the Roads Department of Georgia together with Patrol Police.
The Roads Department of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia has opened traffic on both sides for all kinds of vehicles with anti-skid chains on Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road of Mleta-Larsi section which had been closed due to heavy snowfall since January 6.Currently, those trucks that had been stuck due to road closure are passing from Kobi towards Gudauri. After the motorcade passes the aforementioned road section, traffic for trucks will reopen towards Russia as well. Safe transportation is ensured by the Roads Department of Georgia together with Patrol Police.