​გიორგი ამაშუკელი და ვაჟა ფანჩულიძე გუდაურში გაემგზავრნენ
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, გიორგი ამაშუკელი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, ვაჟა ფანჩულიძე გუდაურში გაემგზავრნენ.  სამინისტროსა და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები გზის გაწმენდით სამუშაოებს პირადად დაესწრებიან.
მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის ფასანაური-გუდაურის მონაკვეთის გაწმენდა გუშინ დაიწყო და დღეს დილით განახლდა. გზის აღნიშნულ მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების რეჟიმი მოხსნილია. ამ ეტაპზე  გუდაურამდე (ფოსტამდე) გზა უკვე გახსნილია.  ინტენსიური თოვის გამო გზის გაწმენდითი სამუშაოები კვლავ უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს მლეთა-სეთურების 6 კმ-იან მონაკვეთზე.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, გიორგი ამაშუკელი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, ვაჟა ფანჩულიძე გუდაურში გაემგზავრნენ.  სამინისტროსა და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის ხელმძღვანელი პირები გზის გაწმენდით სამუშაოებს პირადად დაესწრებიან.მცხეთა-სტეფანწმინდა-ლარსის საავტომობილო გზის ფასანაური-გუდაურის მონაკვეთის გაწმენდა გუშინ დაიწყო და დღეს დილით განახლდა. გზის აღნიშნულ მონაკვეთზე ზვავსაშიშროების რეჟიმი მოხსნილია. ამ ეტაპზე  გუდაურამდე (ფოსტამდე) გზა უკვე გახსნილია.  ინტენსიური თოვის გამო გზის გაწმენდითი სამუშაოები კვლავ უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს მლეთა-სეთურების 6 კმ-იან მონაკვეთზე.

​George Amashukeli and Vazha Panchulidze left for Gudauri
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Amashukeli and the Chairman of Roads Department, Vazha Panchulidze left for Gudauri. High officials of the Ministry and Roads Department personally attend the road cleaning works.
Road cleaning works on Pasanauri-Gudauri section of Mtskheta-Kazbegi-Lars road has been started yesterday and has resumed this morning. Avalanche danger has been already removed from this section of the road.  At this point the way is open till Gudauri (Posta).  Due to heavy snow, road cleaning works are underway on 6 km section of Mleta-Seturebi road.
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Amashukeli and the Chairman of Roads Department, Vazha Panchulidze left for Gudauri. High officials of the Ministry and Roads Department personally attend the road cleaning works.Road cleaning works on Pasanauri-Gudauri section of Mtskheta-Kazbegi-Lars road has been started yesterday and has resumed this morning. Avalanche danger has been already removed from this section of the road.  At this point the way is open till Gudauri (Posta).  Due to heavy snow, road cleaning works are underway on 6 km section of Mleta-Seturebi road.