07 იან, 2015 21:14:00
საქართველოს გარემოსა და ბუნებრივი რესურსების დაცვის სამინისტროს, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური (ფოსტა)–კობის და სტეფანწმინდა-ლარსის მონაკვეთზე (დარიალის ხეობა)  ზვავსაშიშროების გამო  ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აკრძალულია.
ფასანაური-გუდაური(ფოსტა)  მონაკვეთზე  აკრძალულია  მისაბმელიანი,  ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და  30  ადგილზე  მეტი  ტევადობის  ავტობუსების  მოძრაობა. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია ფასანაური-მლეთის მონაკვეთზე, ხოლო მლეთა-გუდაური (ფოსტა) მონაკვეთზე და კობი-სტეფანწმინდის მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტისათვის მოძრაობა თავისუფალია.
მლეთა-სეთურების მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება ცალმხრივად, ასევე  ქვეშეთი-სეთურების  მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მიმოსვლისას  იკრძალება მათი გაჩერება.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდეს საპატრულო პოლიციის უშუალო ზედამხედველობით და კოორდინაციით. გზის დანარჩენ მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.

07 January, 2015 21:14:00
Based on information provided by National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection, movement on Gudauri(Posta)-Kobi and Stepantsminda-Larsi sections  (Dariali gorge) of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is forbidden for all type of transport due to avalanche hazards.
Traffic at Pasanauri-Gudauri(Posta) is restricted for trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats. Traffic for other mode of transport is free at Pasanauri-Mleta section, but movement at Mleta-Gudauri(Posta) section and Kobi- Stepantsminda sections is permissible by application of antiskid chains. Traffic is free for tandem-drive vehicles.
One-way traffic is allowed at Mleta-Seturebi section. Stoppage of vehicles is forbidden at Kvesheti-Seturebi section.
Movement shall be under direct supervision and coordination of the Patrol Police. Movement is free at other sections of the road.