გიორგი ამაშუკელი და ვაჟა ფანჩულიძე ნინოწმინდაში გაემგზავრნენ
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, გიორგი ამაშუკელი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე  ნინოწმინდის მუნიცილაპიტეტში, საქართველო-სომხეთისდამაკავშირებელცენტრალურმაგისტრალზე შექმნილი სიტუაციის მოსანახულებლად გაემგზავრნენ.
აღნიშნულ მაგისტრალზედიდთოვლობისდაქარბუქისგამო მოძრაობა შეუძლებელი გახდა. გზაშიჩარჩენილიავტომობილებისდამოქალაქეებისგამოსაყვანადშესაბამისის სამსახურები მთელი ღამის განმავლობაში მუშაობდნენ, რის შედეგადაც 200 ადამიანის, მათ შორის მცირეწლოვანი ბავშვებისას და მოხუცების გამოყვანა მოხერხდა.
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის უფროსი შექმნილ ვითარებას ადგილზე შეისწავლიან და  სიტუაციის მოსაგვარებლად შესაბამის გზებს დასახავენ.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე, გიორგი ამაშუკელი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე  ნინოწმინდის მუნიცილაპიტეტში, საქართველო-სომხეთისდამაკავშირებელ ცენტრალურ მაგისტრალზე შექმნილი სიტუაციის მოსანახულებლად გაემგზავრნენ. აღნიშნულ მაგისტრალზე დიდთოვლობის და ქარბუქის გამო მოძრაობა შეუძლებელი გახდა. გზაში ჩარჩენილი ავტომობილების და მოქალაქეების გამოსაყვანად შესაბამისის სამსახურები მთელი ღამის განმავლობაში მუშაობდნენ, რის შედეგადაც 200 ადამიანის, მათ შორის მცირეწლოვანი ბავშვებისას და მოხუცების გამოყვანა მოხერხდა. რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პირველი მოადგილე და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის უფროსი შექმნილ ვითარებას ადგილზე შეისწავლიან და  სიტუაციის მოსაგვარებლად შესაბამის გზებს დასახავენ.

George Amashukeli and Vazha Panchulidze left for Ninotsminda
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Amashukeli and the Chairman of Roads Department of Georgia, Vazha Panchulidze left for Ninotsminda municipality, to inspect the situation on the highway connecting Georgia and Armenia.
As a result of the heavy snow, movement on the highway was impossible.  Special services were working all over the night to take away the stuck vehicles and citizens.  As a result of their heavy working, they had taken away from the disaster zone 200 people, including young children and old people.
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure and the Chairman of the Roads Department will study the situation on the spot
First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Amashukeli and the Chairman of Roads Department of Georgia, Vazha Panchulidze left for Ninotsminda municipality, to inspect the situation on the highway connecting Georgia and Armenia.As a result of the heavy snow, movement on the highway was impossible.  Special services were working all over the night to take away the stuck vehicles and citizens.  As a result of their heavy working, they had taken away from the disaster zone 200 people, including young children and old people. First Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure and the Chairman of the Roads Department will study the situation on the spot