ბოდბისხევის ნაპირსამაგრის სამუშაოები დასრულდა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა ბოდბისხევში ნაპირსამაგრი სამუშაოები 1.2 კილომეტრიან მონაკვეთზე დაასრულა. პროექტის ფარგლებში ძველი მონაკვეთების დემონტაჟი, ასევე ნაპირებისა და ფსკერის რკინა-ბეტონის ახალი კონსტრუქციით მოპირკეთება მოხდა.
აღსანიშნავია, რომ ამ სოფელში ნაპირსამაგრი სამუშაოები 70-იანი წლების შემდეგ არ განხორციელებულა. დაზიანებული იყო ბოდბისხევის ორივე ნაპირი, რის გამოც ხევებიდან მოვარდნილი წყალი საფრთხეს უქმნიდა ადგილობრივთა საცხოვრებელ სახლებსა და არსებობდა  დატბორვის საშიშროებაც. უახლოეს პერიოდში დარჩენილი ნაწილის ნაპირსამაგრი სამუშაოების განხორციელება და საგზაო მონაკვეთის რეაბილიტაციაც იგეგმება. სარეაბილიტაციო სამუშაოების დასრულების შემდეგ, მოსახლეობას აღნიშნული პრობლემა სრულად მოუგვარდება. განხორციელებული პროექტი დღეს საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ გიორგი კობერიძემ და საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ დაათვალიერეს.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა ბოდბისხევში ნაპირსამაგრი სამუშაოები 1.2 კილომეტრიან მონაკვეთზე დაასრულა. პროექტის ფარგლებში ძველი მონაკვეთების დემონტაჟი, ასევე ნაპირებისა და ფსკერის რკინა-ბეტონის ახალი კონსტრუქციით მოპირკეთება მოხდა. აღსანიშნავია, რომ ამ სოფელში ნაპირსამაგრი სამუშაოები 70-იანი წლების შემდეგ არ განხორციელებულა. დაზიანებული იყო ბოდბისხევის ორივე ნაპირი, რის გამოც ხევებიდან მოვარდნილი წყალი საფრთხეს უქმნიდა ადგილობრივთა საცხოვრებელ სახლებსა და არსებობდა  დატბორვის საშიშროებაც. უახლოეს პერიოდში დარჩენილი ნაწილის ნაპირსამაგრი სამუშაოების განხორციელება და საგზაო მონაკვეთის რეაბილიტაციაც იგეგმება. სარეაბილიტაციო სამუშაოების დასრულების შემდეგ, მოსახლეობას აღნიშნული პრობლემა სრულად მოუგვარდება. განხორციელებული პროექტი დღეს საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილემ გიორგი კობერიძემ და საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარემ ვაჟა ფანჩულიძემ დაათვალიერეს.

​Coast protection works in Bodbiskhevi completed
Ministry of Regional Development and Infrastructure and Roads Department of Georgia completed river coast protection works (1.2 km section) in the village Bodbiskhevi, Sighnaghi municipality.
Within the frameworks of the project the dismantling of the old sections, also, arrangement by reinforced concrete construction of the coasts and the bottom of the river was carried out.
The coast protection works have not been undertaken since the 70s in this village. There were damaged both banks of the rural river, and there was the danger of flooding of the houses of locals.  In the near future, implementation of the remainder coast protection works and rehabilitation of the road section is planned, after which the problem will be solved.
Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Koberidze and the Chairman of the Road Department VazhaPanchulidze viewed finished project.
Ministry of Regional Development and Infrastructure and Roads Department of Georgia completed river coast protection works (1.2 km section) in the village Bodbiskhevi, Sighnaghi municipality.Within the frameworks of the project the dismantling of the old sections, also, arrangement by reinforced concrete construction of the coasts and the bottom of the river was carried out.The coast protection works have not been undertaken since the 70s in this village. There were damaged both banks of the rural river, and there was the danger of flooding of the houses of locals.  In the near future, implementation of the remainder coast protection works and rehabilitation of the road section is planned, after which the problem will be solved.Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure, George Koberidze and the Chairman of the Road Department VazhaPanchulidze viewed finished project.