14 სოფლის 8000-მდე მოსახლეს გადაადგილების პრობლემა მოეხსნება
თიანეთის მუნიციპალიტეტში, თიანეთი-ზარიძეები-ჟინვალის 13 კმ-იანი საავტომობილო გზის რეაბილიტაციის მეორე ეტაპი მიმდინარეობს. სამუშაოები დღეს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, დავით შავლიაშვილმა, თიანეთის მაჟორიტარ დეპუტატთან, ზაქარია ქუცნაშვილთან ერთად მოინახულა. აღნიშნული გზის მონაკვეთი 80-იან წლებში აშენდა და მას შემდეგ, მისი რეაბილიტაცია არ მომხდარა. გართულებული იყო სატრანსპორტო კავშირი დედაქალაქთან და ახლომდებარე რაიონულ ცენტრებთან.
თიანეთი-ზარიძეების  საატომობილო გზის რეაბილიტაციის შედეგად, აღნიშნულ მონაკვეთზე გადაადგილება 14 სოფლის 8000-მდე მაცხოვრებლისთვის, ასევე ქართველი და უცხოელი ვიზიტორებისთვის უსაფრთხო და კომფორტული გახდება, შემცირდება სატრანსპორტო ხარჯები და მგზავრობის დრო. თიანეთი-ზარიძები-ჟინვალის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები   2015 წლის ბოლოს დასრულდება.
აღნიშნულ მონაკვეთზე რეაბილიტაციის პირველი ეტაპი 2013 წლის სექტემბერში დაიწყო.  9 კილომეტრზე დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, განხორციელდა 3 ხიდისა და სანიაღვრე ქსელის რეაბილიტაცია, ასევე მოეწყო ტროტუარები, ეზოებში შესასვლელები და ადგილობრივ გზებთან მიერთებები. დამონტაჟდა საგზაო ნიშნები.
თიანეთის მუნიციპალიტეტში, თიანეთი-ზარიძეები-ჟინვალის 13 კმ-იანი საავტომობილო გზის რეაბილიტაციის მეორე ეტაპი მიმდინარეობს. სამუშაოები დღეს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა, დავით შავლიაშვილმა, თიანეთის მაჟორიტარ დეპუტატთან, ზაქარია ქუცნაშვილთან ერთად მოინახულა. აღნიშნული გზის მონაკვეთი 80-იან წლებში აშენდა და მას შემდეგ, მისი რეაბილიტაცია არ მომხდარა. გართულებული იყო სატრანსპორტო კავშირი დედაქალაქთან და ახლომდებარე რაიონულ ცენტრებთან.  თიანეთი-ზარიძეების  საატომობილო გზის რეაბილიტაციის შედეგად, აღნიშნულ მონაკვეთზე გადაადგილება 14 სოფლის 8000-მდე მაცხოვრებლისთვის, ასევე ქართველი და უცხოელი ვიზიტორებისთვის უსაფრთხო და კომფორტული გახდება, შემცირდება სატრანსპორტო ხარჯები და მგზავრობის დრო. თიანეთი-ზარიძები-ჟინვალის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო სამუშაოები   2015 წლის ბოლოს დასრულდება.    აღნიშნულ მონაკვეთზე რეაბილიტაციის პირველი ეტაპი 2013 წლის სექტემბერში დაიწყო.  9 კილომეტრზე დაიგო ასფალტ-ბეტონის საფარი, განხორციელდა 3 ხიდისა და სანიაღვრე ქსელის რეაბილიტაცია, ასევე მოეწყო ტროტუარები, ეზოებში შესასვლელები და ადგილობრივ გზებთან მიერთებები. დამონტაჟდა საგზაო ნიშნები.

Up to 8000 residents of 14 villages will travel freely
Second stage of 13 km long Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali motorway reconstruction is undergoing in Tianeti municipality. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili inspected ongoing works together with Tianeti Majoritarian, MP Zakaria Kutsnashvili. The above mentioned section of the road was constructed in 80-ies of past century but hasn’t been renovated since then. Because of indecent local road infrastructure, transportation to the capital city and to close-by municipalities was complicated.
Reconstruction of Tianeti-Zaridzeebi motorway will ease travel for 800 village residents, Georgian or foreign visitors. As a result, transportation costs and travel time will be reduced.
Ongoing works that started in 2013 will be completed by the end of 2015. As part of the reconstruction, asphalt-concrete cover was applied on 9 km section; 3 bridges and a drainage network were rehabilitated; side walks, entrances to private properties and connections to local roads were arranged and road signs were installed as well.
Second stage of 13 km long Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali motorway reconstruction is undergoing in Tianeti municipality. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili inspected ongoing works together with Tianeti Majoritarian, MP Zakaria Kutsnashvili. The above mentioned section of the road was constructed in 80-ies of past century but hasn’t been renovated since then. Because of indecent local road infrastructure, transportation to the capital city and to close-by municipalities was complicated.Reconstruction of Tianeti-Zaridzeebi motorway will ease travel for 800 village residents, Georgian or foreign visitors. As a result, transportation costs and travel time will be reduced.Ongoing works that started in 2013 will be completed by the end of 2015. As part of the reconstruction, asphalt-concrete cover was applied on 9 km section; 3 bridges and a drainage network were rehabilitated; side walks, entrances to private properties and connections to local roads were arranged and road signs were installed as well.