ინგირი-შამგონას გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
სამეგრელოში, ინგირი-შამგონას 6 კილომეტრიანი საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დასრულდა. რეაბილიტირებული გზა დღეს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა დავით შავლიაშვილმა დაათვალიერა  და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.
აღნიშნული გზა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ინგირს შამგონასთან და რაიონულ ცენტრთან აკავშირებს. რეაბილიტაციამდე ინგირი–შამგონას საავტომობილო გზა ამორტიზებული იყო, რაც გაადგილებას, ფაქტობრივად, შეუძლებელს ხდიდა. გზის  სავალ ნაწილზე დაიგო  ასფალტის საფარი, მოეწყო ხელოვნური ნაგებობები, სადრენაჟე არხები, ტროტუარები, ასევე განხორციელდა საბავშვო ბაღთან და სკოლასთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია, სამუშაოებზე 60 ადგილობრივი მაცხოვრებელი დასაქმდა. ინგირი-შამგონას საავტომობილო გზის რეაბილიტაციის შედეგად, 5000–მდე მოსახლე გადაადგილებას უსაფრთხოდ და კომფორტულად შეძლებს.
სამეგრელოში, ინგირი-შამგონას 6 კილომეტრიანი საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დასრულდა. რეაბილიტირებული გზა დღეს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრმა დავით შავლიაშვილმა დაათვალიერა  და ადგილობრივ მოსახლეობას შეხვდა.      აღნიშნული გზა ზუგდიდის მუნიციპალიტეტის სოფელ ინგირს შამგონასთან და რაიონულ ცენტრთან აკავშირებს. რეაბილიტაციამდე ინგირი–შამგონას საავტომობილო გზა ამორტიზებული იყო, რაც გაადგილებას, ფაქტობრივად, შეუძლებელს ხდიდა. გზის  სავალ ნაწილზე დაიგო  ასფალტის საფარი, მოეწყო ხელოვნური ნაგებობები, სადრენაჟე არხები, ტროტუარები, ასევე განხორციელდა საბავშვო ბაღთან და სკოლასთან მისასვლელი გზის რეაბილიტაცია, სამუშაოებზე 60 ადგილობრივი მაცხოვრებელი დასაქმდა. ინგირი-შამგონას საავტომობილო გზის რეაბილიტაციის შედეგად, 5000–მდე მოსახლე გადაადგილებას უსაფრთხოდ და კომფორტულად შეძლებს.

15 November, 2014 00:00:00
Rehabilitation of 6 km Ingiri-Shamgona highway was completed in Samegrelo. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili observed the highway section and met local population as well.
The abovementioned road connects village Ingiri to Shamgona and Zugdidi Municipality center. Prior to rehabilitation, this highway was so damaged that travel on it was almost impossible. In addition to asphalt covering of the road lane, arrangement of artificial engineering constructions, drainage channels and sidewalks, a road leading to kindergarten and school was renovated as well.
60 locals were employed on the road renovation works. Rehabilitation of Ingiri-Shamgona highway will enable up to 5000 local residents to travel safely and comfortably.
Rehabilitation of 6 km Ingiri-Shamgona highway was completed in Samegrelo. Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Davit Shavliashvili observed the highway section and met local population as well.The abovementioned road connects village Ingiri to Shamgona and Zugdidi Municipality center. Prior to rehabilitation, this highway was so damaged that travel on it was almost impossible. In addition to asphalt covering of the road lane, arrangement of artificial engineering constructions, drainage channels and sidewalks, a road leading to kindergarten and school was renovated as well.60 locals were employed on the road renovation works. Rehabilitation of Ingiri-Shamgona highway will enable up to 5000 local residents to travel safely and comfortably.