დავით შავლიაშვილის შეხვედრა მსოფლიო ბანკის წარმომადგენლებთან
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი სამხრეთ კავკასიაში  მსოფლიო ბანკის რეგიონულ  დირექტორს ჰენრი კერალსა და ორგანიზაციის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა.  მხარეებმა იმ პროექტების შესახებ ისაუბრეს, რომლებსაც საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.
შეხვედრაზე იმსჯელეს ზემო ოსიაური-ჩუმათელეთის 14 კმ-იანი გზის მონაკვეთის მშენებლობაზე. ამ ეტაპზე მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ოსიაური-ჩუმათელეთის გზის მონაკვეთის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების პროექტი და დიზაინი მომზადდა. შეხვედრას საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე და მინისტრის მოადგილე გიორგი ამაშუკელი ესწრებოდნენ.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი სამხრეთ კავკასიაში  მსოფლიო ბანკის რეგიონულ  დირექტორს ჰენრი კერალსა და ორგანიზაციის სხვა წარმომადგენლებს შეხვდა.  მხარეებმა იმ პროექტების შესახებ ისაუბრეს, რომლებსაც საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო მსოფლიო ბანკის ფინანსური მხარდაჭერით ახორციელებს.შეხვედრაზე იმსჯელეს ზემო ოსიაური-ჩუმათელეთის 14 კმ-იანი გზის მონაკვეთის მშენებლობაზე. ამ ეტაპზე მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით ოსიაური-ჩუმათელეთის გზის მონაკვეთის ტექნიკურ-ეკონომიკური დასაბუთების პროექტი და დიზაინი მომზადდა. შეხვედრას საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე და მინისტრის მოადგილე გიორგი ამაშუკელი ესწრებოდნენ.

14 November, 2014 00:00:00
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Davit Shavliashvili met Regional Director of World Bank for the South Caucasus, Henri Kerali and other representatives of the organization. The parties discussed the projects that are being carried out by the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia with the financial support of World Bank.
On the meeting Zemo Osauri-Chumateleti 14 km road section construction was discussed. At this stage, feasibility study of the project was prepared with the financial support of World Bank. Head of the Roads Department of Georgia Vazha Panchulidze and the Deputy Minister Giorgi Amashukeli attended the meeting as well.
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Davit Shavliashvili met Regional Director of World Bank for the South Caucasus, Henri Kerali and other representatives of the organization. The parties discussed the projects that are being carried out by the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia with the financial support of World Bank.On the meeting Zemo Osauri-Chumateleti 14 km road section construction was discussed. At this stage, feasibility study of the project was prepared with the financial support of World Bank. Head of the Roads Department of Georgia Vazha Panchulidze and the Deputy Minister Giorgi Amashukeli attended the meeting as well.