​ევროკავშირთან თანამშრომლობა
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი, დავით შავლიაშვილი, მოადგილეებთან ერთად, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ახალ ხელმძღვანელს, იანოშ ჰერმანს შეხვდა.
მინისტრმა იანოშ ჰერმანს ახალ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და იმედი გამოთქვა, რომ საქართველოსა და ევროკავშირს შორის თანამშრომლობა კვლავ ნაყოფიერი იქნება.
დავით შავლიაშვილი სტუმარს სამინისტროს მიერ განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმებისა და პროექტების შესახებ ესაუბრა. შეხვედრაზე ახალ პროექტებზეც ისაუბრეს, რომელსაც 2015 წელს ერთობლივად, ევროსტანდარტების შესაბამისად განახორციელებენ როგორც საგზაო უსაფრთხოებისა და რეგიონული თვითმმართველობების განვითარების, ისე წყალარინების მოწყობის მიმართულებით.
იანოშ ჰერმანის განცხადებით, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო ევროკავშირის საქართველოს წარმომადგნლობის ერთ-ერთი მთავარი პარტნიორია და ეს თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი, დავით შავლიაშვილი, მოადგილეებთან ერთად, საქართველოში ევროკავშირის წარმომადგენლობის ახალ ხელმძღვანელს, იანოშ ჰერმანს შეხვდა.მინისტრმა იანოშ ჰერმანს ახალ თანამდებობაზე დანიშვნა მიულოცა და იმედი გამოთქვა, რომ საქართველოსა და ევროკავშირს შორის თანამშრომლობა კვლავ ნაყოფიერი იქნება.დავით შავლიაშვილი სტუმარს სამინისტროს მიერ განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი რეფორმებისა და პროექტების შესახებ ესაუბრა. შეხვედრაზე ახალ პროექტებზეც ისაუბრეს, რომელსაც 2015 წელს ერთობლივად, ევროსტანდარტების შესაბამისად განახორციელებენ როგორც საგზაო უსაფრთხოებისა და რეგიონული თვითმმართველობების განვითარების, ისე წყალარინების მოწყობის მიმართულებით.იანოშ ჰერმანის განცხადებით, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტრო ევროკავშირის საქართველოს წარმომადგნლობის ერთ-ერთი მთავარი პარტნიორია და ეს თანამშრომლობა მომავალში კიდევ უფრო გაღრმავდება.

​Cooperation with the European Union
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Davit Shavliashvili, together with his Deputy Ministers met new Ambassador of the European Union to Georgia, Janos Herman.
The Minister congratulated the Ambassador on his appointment and expressed hopes that collaboration between Georgia and European Union will remain fruitful.
Davit Shavliashvili talked to the guest about implemented, ongoing and planned reforms and projects. On the meeting new projects were discussed about local governance development, road safety and sewage systems that will be carried out in 2015 jointly by the European Union and Georgia, according to the EU standards.
Janos Herman asserted that Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is one of the main partners of the EU in Georgia and collaboration between the parties will deepen in the future.
Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia Davit Shavliashvili, together with his Deputy Ministers met new Ambassador of the European Union to Georgia, Janos Herman.The Minister congratulated the Ambassador on his appointment and expressed hopes that collaboration between Georgia and European Union will remain fruitful.Davit Shavliashvili talked to the guest about implemented, ongoing and planned reforms and projects. On the meeting new projects were discussed about local governance development, road safety and sewage systems that will be carried out in 2015 jointly by the European Union and Georgia, according to the EU standards.Janos Herman asserted that Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia is one of the main partners of the EU in Georgia and collaboration between the parties will deepen in the future.