​ჩაქვი-მახინჯაურის საავტომობილო გზაზე გაწმენდითი სამუშაოები მიმდინარეობს
ჩაქვი-მახინჯაურის საავტომობილო გზაზე, გვირაბებთან,გადაუდებელი კოკისპირული წვიმების შედეგად მეწყერი ჩამოწვა,ჩამოშლილია დაახლოებით 20-30 ათასი მ3 მასა, რის შედეგადაცგზაზე მოძრაობა შეიზღუდა. ამჟამად, მოძრაობა გადართულიაშემოვლით საავტომობილო გზაზე.
ადგილზე მობილიზებულია ყველა შესაბამისი სახელმწიფო უწყება.რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსსაავტომობილო გზების
დეპარტამენტის სპეცტექნიკითმიმდინარეობს გაწმენდითი სამუშაოები. მოძრაობის აღდგენა უმოკლეს ვადებში მოხდება.
ჩაქვი-მახინჯაურის საავტომობილო გზაზე, გვირაბებთან,გადაუდებელი კოკისპირული წვიმების შედეგად მეწყერი ჩამოწვა,ჩამოშლილია დაახლოებით 20-30 ათასი მ3 მასა, რის შედეგადაცგზაზე მოძრაობა შეიზღუდა. ამჟამად, მოძრაობა გადართულიაშემოვლით საავტომობილო გზაზე.ადგილზე მობილიზებულია ყველა შესაბამისი სახელმწიფო უწყება.რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის სპეცტექნიკითმიმდინარეობს გაწმენდითი სამუშაოები. მოძრაობის აღდგენა უმოკლეს ვადებში მოხდება.

02 November, 2014 00:00:00
Due to heavy rainfall landslide occurred near tunnels on Chakvi-Makhinjauri highway. Approximately 20-30 thousand cubic meter land mass collapsed and blocked the traffic flow. Currently traffic is switched to bypass road.
All the relevant government agencies are mobilized on the spot. Cleansing works are underway with the equipment of the Roads Department of Georgia of the Ministry of Regional Development and Infrastructure. Traffic will open as soon as possible.
Due to heavy rainfall landslide occurred near tunnels on Chakvi-Makhinjauri highway. Approximately 20-30 thousand cubic meter land mass collapsed and blocked the traffic flow. Currently traffic is switched to bypass road.All the relevant government agencies are mobilized on the spot. Cleansing works are underway with the equipment of the Roads Department of Georgia of the Ministry of Regional Development and Infrastructure. Traffic will open as soon as possible.