გზების დეპარტამენტმა ზამთრის სეზონისათვის მოსამზადებელი სამუშაოები დაიწყო
დღეს, დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე გზების მოვლა-შენახვის ზედამხედველებს და კონტრაქტორი ორგანიზაციების წარმომადგენლებს შეხვდა.
შეხვედრაზე ზამთრის სეზონის დადგომასთან დაკავშირებული სამუშაოებისათვის კონტრაქტორი ორგანიზაციების მზადყოფნის საკითხი განიხილეს.
კონტრაქტორებმა დეპარტამენტის ხელმძღვანელობას მოსამზადებელი სამუშაოების მიმდინარეობისა და ზამთრის პერიოდში გზების მოვლა-შენახვისათვის საჭირო ღონისძიებების: ქვიშა-მარილის მარაგის შექმნის,  ტექნიკის მომზადების, საყრდენი პუნქტების გამართვის და ორმოულების ამოვსების შესახებ  დეტალური ინფორმაცია წარმოუდგინეს. მათ ასევე, ისაუბრეს ამ ეტაპისათვის გზებზე გასატარებელ ღონისძიებებზე. ზედამხედველებს კი გასახორციელებელი სამუშაოიების კონტროლი დაევალათ.
დეპარტამენტმა ზამთრის სეზონისათვის შესაბამისი მოსამზადებელი სამუშაოები უკვე დაიწყო, რათა საქართველოს საერთაშორისო და შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის გზებზე მთელი ზამთარი უზრუნველყოფილი იყოს ავტოტრანსპორტის თავისუფალი გადაადგილება.

22 October, 2014 00:00:00
Today, Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze met with the supervisors of roads maintenance and representatives of contracting organizations.
Due to the coming winter season the issue related to readiness of contracting organizations for relevant works were discussed at the meeting.
Contractors provided the RD management with the detailed information on the progress of preparatory works and activities required for roads maintenance in winter: keep a reserve of sand-salt, prepare machinery and arrange depots, and patchwork. They also talked about the measures need to be taken at this stage. Supervisors were assigned to control works to be implemented.
Roads Department has already started preparatory works for winter season in order to ensure uninterrupted traffic at international and secondary roads of Georgia throughout the whole winter.