ხვალ დავით შავლიაშვილი ჩალაუბანი–სიღნაღი-ანაგას ახალ რეაბილიტირებულ მონაკვეთს გახსნის
ხვალ, 21 ოქტომბერს, 12:00 საათზე, კახეთის რეგიონში, შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩალაუბანი–სიღნაღი-ანაგას (კმ16–კმ22) საავტომობილო გზაზე, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი, საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე, კახეთის გუბერნატორის ირაკლი შიოლაშვილი და მსოფლიო ბანკის წარმომადგენელი,  ჩალაუბანი–სიღნაღი-ანაგას საავტომობილო გზის   6,4 კილომეტრიან ახალ რეაბილიტირებულ მონაკვეთს ოფიციალურად გახსნიან.
შიდასახელმწიფოებრივი მნიშვნელობის ჩალაუბანი–სიღნაღი-ანაგას საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია 2013 წლის სექტემბერში დაიწყო, მისმა ღირებულებამ 3 222 900 ლარი შეადგინა. აღნიშნული მონაკვეთის რეაბილიტაცია მეორე შიდასახელმწიფოებრივი და ადგილობრივი გზების პროექტი (SLRP II)  ფარგლებში მსოფლიო ბანკის დაფინანასებით განხორციელდა.

20 October, 2014 00:00:00
Tomorrow, on 21st of October at 12:00, Minister of Regional Development and Infrastructure, Mr. Davit Shavliashvili, Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze, the Governor of Kakheti region, Irakli  Shiolashvili and the World Bank representative will officially open newly rehabilitated 6,4 km section of secondary Chalaubani-Sighnaghi-Anaga (km16-km22) road in Kakheti region.
Rehabilitation of secondary Chalaubani-Sighnaghi-Anaga road started in September 2013. Project cost is GEL 3 222 900. Rehabilitation of respective section is implemented by financing of the World Bank under SLRP II.