ზუგდიდსა და ქუთაისში საავტომობილო გზების დეპარტამნეტის ტექნიკაა მობილიზებული
უხვი ნალექის შედეგად დაზარალებულ ზუგდიდსა და ქუთაისის მუნიციპალიტეტებში საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები და ტექნიკა სტიქიის ყველა ზონაში დილიდანაა მობილიზებული. ადიდებული მდინარეებისგან დატბორილი გზის გაწმენდა ამინდის გამოსწორებისა და მდინარეების დონის დაწევისთანავე დაიწყება.
ზუგდიდის მუნიციპალიტეტში ადიდებული მდინარე ხობისწყალი გზის სავალ ნაწილზე გადმოვიდა, რის შედეგადაც ზუგდიდი-ჯიხაშკარი-ჩხოროწყუს საავტომობილო გზის 24-ე კილომეტრზე მოძრაობა აკრძალულია.
ძლიერმა წვიმამ მდინარე რიონის ადიდება გამოიწვია ქუთაისი-ალპანას საავტომობილო გზაზე, სოფელ ჟონეთში. წყალი იქაც გადავიდა გზის სავალ ნაწილზე, რის გამოც ავტოტრანსპორტის მოძრაობა აღნიშნულ მონაკვეთზეც აიკრძალა.
მცირე შეფერხების შემდეგ, ავტოსატრანსპორტო მოძრაობა გაიხსნა ქუთაისი-წყალტუბო-ცაგერი-ლენტეხი ლასდილის საავტომობილო გზაზე. დღეს დილით, ძლიერი წვიმის შედეგად ჩამოწოლილმა მთის ნაშალმა მასამ გზა გადაკეტა, თუმცა, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მიერ ჩატარებული სამუშაოების შედეგად, მოძრაობა უმოკლეს ვადებში აღდგა. ამ დროისთვის, ადგილზე გზის გაფართოების სამუშაოები მიმდინარეობს.

Machinery of Roads Department is mobilized in Zugdidi and Kutaisi
Representatives and machinery of Roads Department are mobilized in all rain-affected disaster zones of Zugdidi and Kutaisi Municipalities. Cleaning of roads flooded as result of raised rivers will start as soon as the weather is improved and water level in the rivers is declined.
Raised river Khobistskali flooded the carriageway in Zugdidi Municipality that caused restriction of traffic at km24 of Zugdidi-Jikhashkari-Chkhorotsku road.
River Rioni raised due to heavy rain and flooded Kutaisi-Alpana road in the village Zhoneti. Water also covered the carriageway that resulted in closing of movement at mentioned section.
Traffic was resumed at Kutaisi-Tskaltubo-Tsageri-Lentekhi-Lasdili road after some restrictions. The road was closed this morning due to collapse of mountain mass; though the traffic was resumed shortly by the efforts and works carried out by Roads Department.  At this stage road widening works are progressing at respective section.