საავტომობილო გზების დეპარტამენტმა სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო ღონისძიებები დილიდან განაახლა
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი დასავლეთ საქართველოში მომხდარი სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო ღონისძიებებს უწყვეტ რეჟიმში განაგრძობს. გურიასა და აჭარაში, სტიქიის ზონებში იმყოფებიან დეპარტამენტის წარმომადგენლები, რომლებიც 24 საათის განმავლობაში მონიტორინგს უწევენ სიტუაციას, ასევე მობილიზებულია მძიმე ტექნიკა და ხორციელდება შესაბამისი სამუშაოები.
გუშინ, ოზურგეთის რაიონში, უხვი ნალექის შედეგად ადიდებულმა მდინარე ბჟუჟამ დააზიანა საავტომობილო გზა, რის გამოც აკრძალულია ავტოსატრანსპორტო მოძრაობა ოზურგეთი-შემოქმედი-ბჟუჟჰესი-გომისმთას საავტომობილო გზის მე-4 კმ-ზე (სოფ. შემოქმედი). მოძრაობა ხორციელდება შემოვლითი გზის საშუალებით.
დღეს დილიდან ოზურგეთის რაიონში, სტიქიის შედეგად დაზიანებული გზის სავალი ნაწილის აღდგენითი და ნაპირსამაგრი სამუშაოები განახლდა, ადგილზე იმყოფება საპროექტო ორგანიზაციაც, რომელმაც პარალელურ რეჟიმში პროექტირება დაიწყო.   ნახევარკილომეტრიანი დაზიანებული გზის მონაკვეთის აღდგენით სამუშაოებს შ.პ.ს. „სახელმწიფო სამშენებლო კომპანია“ ახორციელებს.
უკვე მეოთხე დღეა სტიქიის ზონებში იმყოფებიან რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი და საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე, ისინი სიტუაციას ადგილზე ეცნობიან, რათა ოპერატიულად მოხდეს ყველა საჭირო რეაგირება.

Roads Department resumed disaster clean-up operations in the morning
Roads Department uninterruptedly continues disaster clean-up operations in the West Georgia. Representatives of RD are in disaster zones – Guria and Adjara; they carry out nonstop monitoring of the situation; heavy machinery is mobilized and relevant works are being implemented.
Yesterday, raised river Bzhuzha damaged carriageway due to abundant precipitation; therefore traffic is restricted at km 4 (village Shemokmedi) of Ozurgeti-Shemokmedi-Bzhuzhhesi-Gomismta road. Traffic is allowed through bypass road.
Upgrading of carriageway damaged as a result of disaster and bank protection works have resumed since morning. Design Company, which started working on the design in a concurrent mode, is on site.  Upgrading of damaged section is implemented by “State Construction Company” LTD
The Minister of Regional Development and Infrastructure, Davit Shavliashvili and Chairman of Roads Department of Georgia, Vazha Panchulidze are staying in disaster zone during four days. They survey the situation on place in order to address problems efficiently and immediately.