დევდორაკის ხეობაში სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო სამუშაოები უწყვეტ რეჟიმში მიმდინარეობს
დევდორაკის ხეობაში სამაშველო და გაწმენდითი სამუშაოები დილის 4 საათიდან დაიწყო. მოეწყო დამცავი დამბა, რომელმაც საავტომობილო გზაზე მდინარე თერგის შემოდინება შეაჩერა. უკვე  დაწყებულია გზის გაწმენდითი სამუშაოები. მიმდინარეობს  მდინარე თერგის კალაპოტის გაღრმავება.
სტიქიის ზონაში სპეციალური ტექნიკის მობილიზება გრძელდება. ამ დროისათვის ადგილზე რამდენიმე ათეული მძიმე ტექნიკა მუშაობს, დღის განმავლობაში რაოდენობა კიდევ უფრო გაიზრდება.
დევდორაკის ხეობაში  კვლავ რჩებიან საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი, დავით შავლიაშვილი, მისი პირველი მოადგილე გიორგი ამაშუკელი,  საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, ვაჟა ფანჩულიძე და სხვა კომპეტენტური პირები. მიმდინარე სამუშაოებს ადგილზე მინისტრთა კაბინეტის სხვა წევრებიც აკვირდებიან.
ზარალის ზუსტი ოდენობა დგინდება. დამეწყრილ ტერიტორიაზე  სტიქიის შედეგების  სალიკვიდაციო სამუშაოებს სახელმწიფო სრულად დააფინანსებს.
დევდორაკის ხეობაში სამაშველო და გაწმენდითი სამუშაოები დილის 4 საათიდან დაიწყო. მოეწყო დამცავი დამბა, რომელმაც საავტომობილო გზაზე მდინარე თერგის შემოდინება შეაჩერა. უკვე  დაწყებულია გზის გაწმენდითი სამუშაოები. მიმდინარეობს  მდინარე თერგის კალაპოტის გაღრმავება.სტიქიის ზონაში სპეციალური ტექნიკის მობილიზება გრძელდება. ამ დროისათვის ადგილზე რამდენიმე ათეული მძიმე ტექნიკა მუშაობს, დღის განმავლობაში რაოდენობა კიდევ უფრო გაიზრდება.დევდორაკის ხეობაში  კვლავ რჩებიან საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი, დავით შავლიაშვილი, მისი პირველი მოადგილე გიორგი ამაშუკელი,  საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე, ვაჟა ფანჩულიძე და სხვა კომპეტენტური პირები. მიმდინარე სამუშაოებს ადგილზე მინისტრთა კაბინეტის სხვა წევრებიც აკვირდებიან.ზარალის ზუსტი ოდენობა დგინდება. დამეწყრილ ტერიტორიაზე  სტიქიის შედეგების სალიკვიდაციო სამუშაოებს სახელმწიფო სრულად დააფინანსებს.

Works for liquidation of the results of disaster underway in Devdorak Valley
The rescuing and cleaning works have been started in Devdorak valley since 4 am. Protective dam was arranged, which stopped the flow of the Terek River on the auto road. Deepening of the river bed of Terek is ongoing.
Mobilizing of the special equipment is continuing.  By this time, several dozen of heavy equipment is working in the disaster zone, during the day the number of the equipment will be increased.
Minister of Regional Development and Infrastructure Davit Shavliashvili, his first deputy George Amashukeli, Chairman of Roads Department, Vazha Panchulidze and other competent persons remain in the disaster zone. The other members of the Cabinet of the Ministers monitor the works on spot.
The exact amount of the loss is being determined.  The state fully funds the works for liquidation of the results of disaster on the place where the landslide occurred.
The rescuing and cleaning works have been started in Devdorak valley since 4 am. Protective dam was arranged, which stopped the flow of the Terek River on the auto road. Deepening of the river bed of Terek is ongoing.Mobilizing of the special equipment is continuing.  By this time, several dozen of heavy equipment is working in the disaster zone, during the day the number of the equipment will be increased.Minister of Regional Development and Infrastructure Davit Shavliashvili, his first deputy George Amashukeli, Chairman of Roads Department, Vazha Panchulidze and other competent persons remain in the disaster zone. The other members of the Cabinet of the Ministers monitor the works on spot.The exact amount of the loss is being determined.  The state fully funds the works for liquidation of the results of disaster on the place where the landslide occurred.