საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა დაბა ჩაქვში საჯარო განხილვა გამართეს
ქობულეთის მუნიციპალიტეტში, დაბა ჩაქვში საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა  ქობულეთის შემოვლითი გზის ბოლო 2 კილომეტრის მშენებლობის პროექტის, გარემოზე ზემოქმედების (გზშ) ანგარიშის საჯარო განხილვას გამართეს. განხილვა დაბა ჩაქვის გამგეობის ადმინისტრაციულ შენობაში ჩატარდა.
ქობულეთის შემოვლითი გზის კმ16+500–კმ18+860 (2.05) მონაკვეთის პროექტის გზშ–ს ანგარიშის საჯარო განხილვა საგზაო დერეფნის საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება. შეხვეედრის მიზანია დაგეგმილ სამუშაოთა ზემოქმედების არეალში მოქცეული ადგილობრივი მოსახლეობის ინფორმირება.
შეხვედრას ესწრებოდნენ საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტროს, საპროექტო ორგანიზაციის, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები და ადგილობრივი მოსახლეობა. დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა, ადგილობრივ მოსახლეობას გარემოზე ზემოქმედების შეფასების დოკუმენტი გააცნეს. მოსახლეობას დოკუმენტის მიმართ შენიშვნები არ გამოუთქვამს .
გარემოზე ზემოქმედების შფასების განხილვა სამშენებლო პროექტის დაწყებამდე ტარდება და დაინტერესებულ მხარეებს შესაძლებლობა ეძლევათ გაეცნონ დოკუმენტს და გამოთქვან თავიანთი მოსაზრებები.

Representatives of Roads Department hold public consultation in borough Chakvi
Representatives of Roads Department held in borough Chakvi public consultation on Environmental Management Plan (EMP) for construction of the last 2 km of Kobuleti Bypass road. The meeting was conducted at the administrative building of Chakvi municipal government.
Public consultation on Environmental Management Plan for construction of km16+500-km18+860 (2.05) section of Kobuleti Bypass road is held within the road corridor investment program. The aim of the meeting is to share information with project affected people.
The meeting was attended by the representatives of the Ministry of Environment Protection, Design Company and  Kobuleti Municipality, also local population. Representatives of RD introduced environment impact assessment document to local population, who did not express any comments.
Environment impact assessment is undertaken before the commencement of construction and concerned parties are given opportunity to review document and give feedback.