საავტომობილო გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები დაბა ჩაქვში საჯარო განხილვას გამართავენ
ხვალ, 14 აგვისტოს, 15:00 საათზე, ქობულეთის მინუციპალიტეტში, დაბა ჩაქვში საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტი  ქობულეთის შემოვლითი გზის ბოლო 2 კილომეტრის მშენებლობის პროექტის, გარემოზე ზემოქმედების (გზშ) ანგარიშის საჯარო განხილვას გამართავს. განხილვა დაბა ჩაქვის გამგეობის ადმინისტრაციულ შენობაში ჩატარდება.
ქობულეთის შემოვლითი გზის კმ16+500–კმ18+860 (2.05) მონაკვეთის პროექტის გზშ–ს ანგარიშის საჯარო განხილვა საგზაო დერეფნის საინვესტიციო პროგრამის ფარგლებში ხორციელდება. შეხვეედრის მიზანია დაგეგმილ სამუშაოთა ზემოქმედების არეალში მოქცეული ადგილობრივი მოსახლეობის ინფორმირება.
შეხვედრას დაესწრებიან საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტროს, საპროექტო ორგანიზაციის, ქობულეთის მუნიციპალიტეტის წარმომადგენლები და ადგილობრივი მოსახლეობა.
გარემოზე ზემოქმედების შფასების განხილვა სამშენებლო პროექტის დაწყებამდე ტარდება და დაინტერესებულ მხარეებს შესაძლებლობა ეძლევათ გაეცნონ დოკუმენტს და გამოთქვან თავიანთი მოსაზრებები.

Representatives of Roads Department will hold Public consultation in borough Chakvi
Tomorrow, on August 14, at 15:00, representatives of Roads Department will hold Public consultation on Environmental Management Plan (EMP) for construction of the last 2 km of Kobuleti Bypass road. The meeting will be conducted at the administrative building of Chakvi municipal government.
Public consultation on Environmental Management Plan for construction of km16+500-km18+860 (2.05) section of Kobuleti Bypass road is held within the road corridor investment program. The aim of the meeting is to share information with project affected people.
The meeting will be attended by the representatives of the Ministry of Environment Protection, Design Company and  Kobuleti Municipality, also local population.
Environment impact assessment is undertaken before the construction design and concerned parties are given opportunity to review document and give feedback.