საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე „საქართველოს სოლიდარობის ფონდის“ პრეზენტაციას დაესწრო
05 აგვ, 2014 00:00:00
დღეს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროში საქართველოს მთავრობის ადმინისტრაციის უფროსის მოადგილემ, ნინო კობახიძემ და საქართველოს შრომის, ჯანმრთელობის და სოციალური დაცვის მინისტრის მოადგილემ, მარიამ ჯაშმა პრეზენტაცია „საქართველოს სოლიდარობის ფონდის“ შესახებ გამართეს. პრეზენტაციას საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრი დავით შავლიაშვილი, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე ვაჟა ფანჩულიძე და სამინისტროს სხვა პირველი პირები ესწრებოდნენ.
„საქართველოს სოლიდარობის ფონდი“ პრემიერ-მინისტრის ინიციატივით შეიქმნა და მის მიზანს წარმოადგენს საქართველოში მცხოვრები სოციალურად დაუცველი ან კატასტროფული სოციალური დანახარჯების რისკის წინაშე მდგარი პირებისათვის ალტერნატიული (არასაბიუჯეტო) რესურსების მობილიზაცია და პიორიტეტულ სოციალურ საჭიროებებზე მიმართვა. საწყის ეტაპზე, ფონდი ორიენტირებული იქნება ონკოლოგიური პაციენტების, უპირველესად კი ბავშვების ძვირადღირებული მკურნალობის ანაზღაურებაზე.
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის სამინისტროსა და მისი საქვეუწყებო საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თანამშრომლები უკვე ჩაერთნენ საქართველოს მთავრობის საქველმოქმედო აქტივობაში და თავისი წვლილი უანგაროდ შეაქვთ „საქართველოს სოლიდარობის ფონდის“ დაფინანსებაში.

Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze attended presentation of the Solidarity Fund of Georgia
05 August, 2014 00:00:00
Deputy Head of Government Administration, Nino Kobakhidze and the Deputy Minister of Labor, Health and Social Affairs, Mariam Jashi held the presentation of the Solidarity Fund. The Minister of Regional Development and Infrastructure, David Shavliashvili, Chairman of Roads Department Vazha Panchulidze and the other officials of the Ministry attended the presentation.
Solidarity Fund of Georgia was created by the initiative of the Prime Minister and aims to mobilize the financial resources in collaboration with public and private sector and appeal to the priority social needs for the vulnerable children and families facing the risk of catastrophic social costs. The fund will be focused to cover expensive treatment costs of cancer patients, primarily children.
Personnel of the Ministry of Regional Development and Infrastructure of Georgia and Roads Department have already involved in charitable activities of the Georgian Government and make unselfish contribution to financing of the Solidarity Fund.