ქუთაისი-საფიჩხია–ჭოგნარის გზის რეაბილიტაცია სრულდება
იმერეთის რეგიონში შიდა სახელწიფოებრივი მნიშვნელობის ქუთაისი-საფიჩხია–ჭოგნარის  საავტომობილო გზის 4,7 კილომეტრიან  მონაკვეთზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები სრულდება.
ქუთაისის ცენტრთან დამაკავშირებელი უმოკლესი საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია 2014 წლის აპრილში დაიწყო. პროექტზე დასაქმდა 40 ადგილობრივი მოსახლე. ამ დროისათვის, დაიგო ახალი ასფალტ–ბეტონის საფარი, მოეწყო  ხელოვნური ნაგებობები, რკინა–ბეტონის მილები, კიუვეტები, მიერთებები, ეზოებში შესასვლელები, საგზაო ნიშნები  და ავტობუსების გაჩერებები. დარჩენილია საგზაო ნიშნების მონტაჟისა და გზის ჰორიზონტალური მონიშვნის სამუშაოები.
ქუთაისი–საფიჩხია–ჭოგნარის საავტომობილო გზა აკავშირებს  ქუთაისსა და ქუთაისის შემოვლით გზას, მიმდებარე სოფლებს, ასევე, გზა უკავშირდება ბაგრატის ტაძარსა და გელათის მონასტერს. რეაბილიტირებული მონაკვეთი ქუთაისის მოსახლეობისა და ტურისტებისთვის მგზავრობას სწრაფს, კომფორტულს და უსაფრთხოს გახდის.
სარეაბილიტაციო სამუშაოებს სახელმწიფო დაფინანსებით შ.პ.ს „საქმილსადენმშენი“ ასრულებს, რომლის ღირებულებაც 3 018 000  ლარს შეადგენს. ქუთაისი-საფიჩხია–ჭოგნარის საავტომობილო გზა 25 წელზე მეტია  არ შეკეთებულა.

Rehabilitation of Kutaisi-Sapichkhia-Chognari road is nearly finished
Rehabilitation of 4,7 km Kutaisi-Sapichkhia-Chognari secondary road is nearly finished in Imereti region.
Rehabilitation of the shortest road connecting with Kutaisi center started in April 2014. 40 local persons are employed by the project. At this stage, new asphalt-concrete pavement is constructed; structures, culvers, ditches, junctions, entrances to the private yards, road signs and horizontal marking are arranged.
Kutaisi-Sapichkhia-Chognari secondary road connects Kutaisi with Kutaisi bypass road and adjacent villages; also respective road is linked with Bagrati Cathedral and Gelati Monastery. As a result of road rehabilitation, traffic would become more comfortable and safe for Kutaisi residents and tourists.
Rehabilitation works under the State financing is implemented by “Sakmilsadenmsheni” Ltd.  Project cost is GEL 3 018 000. Kutaisi-Sapichkhia-Chognari road has not been rehabilitated for more than 25 years. Road will open by the end of the summer.