რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის წარდგენა
დღეს საქართველოს პრემიერ–მინისტრმა, ირაკლი ღარიბაშვილმა რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის თანამდებობაზე დავით შავლიაშვილი წარადგინა.
ელგუჯა ხოკრიშვილის შემცვლელის წარდგენისას პრემიერ–მინისტრმა განაცხადა – „დავით შავლიაშვილი პროფესიით გახლავთ სამართალმცოდნე, გავლილი აქვს მენეჯმენტის საერთაშორისო კურსები და აქვს მენეჯერის კარგი გამოცდილება. ის არის ძალიან აქტიური, ენერგიული და კარგი მენეჯერი, აქამდე მუშაობდა საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის თანამდებობაზე და წარმატებულად უძღვებოდა ამ უწყებას. მიმაჩნია, რომ ისიც იქნება ძალიან წარმატებული მინისტრი.“
რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის პოსტზე წარდგენილმა დავით შავლიაშვილმა მთავრობის მეთაურს ნდობის გამოცხადებისთვის მადლობა გადაუხადა და აღნიშნა, რომ ამ საპასუხისმგებლო თანამდებობაზე მუშაობას გაძლიერებულ ტემპებში გააგრძელებს.
დავით შავლიაშვილი 2013 წლის აპრილიდან დღემდე საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე იყო.

Nomination of the Minister of Regional Development and Infrastructure
Today, the Prime - Minister Irakli Garibashvili nominated Davit Shavliashvili to the position of the Minister of Regional Development and Infrastructure.
During nomination of the substitute for Elguja Khokrishvili, Prime- Minister stated - "Davit Shavliashvili is a lawyer by profession, he has taken courses in international management and has a good experience as a manager. He is very active, energetic and a good manager. He was a Chairman of Roads Department of Georgia till now and successfully led the agency. I believe that he will be a very successful minister."
Davit Shavliashvili, nominated to the position of the Minister of Regional Development and Infrastructure, expressed his gratitude to the head of the Government for displayed confidence and stated that he will continue working on such a responsible position with accelerated pace. Davit Shavliashvili was the Chairman of Roads Department from April 2013 till now.