ბათუმი–ხულოს საავტომობილო გზების სარეაბილიტაციო სამუშაოები უახლოეს მომავალში დასრულდება
საავტომობილო გზების დეპარტამენტის აჭარის დირექციის დირექტორმა ზურაბ სიხარულიძემ და მისმა მოადგილემ მინდია ღლონტმა მონიტორინგის ფარგლებში აჭარის რეგიონში ბათუმი-ხულოს გზაზე  მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოები დაათვარიელეს.
აღნიშნულ საავტომობილო გზაზე სარეაბილიტაციო სამუშაოები ინტენსიურად მიმდინარეობს და 2014 წლის ზაფხულში დასრულდება.
შიდასახემწიფოებრივი მნიშვნელობის  ბათუმი–ახალციხის საავტომობილო გზის სარეაბილიტაციო მონაკვეთი 8.2 კილომეტრს შეადგენს. სარეაბილიტაციო სამუშაოებს შპს “ზიმო7“ ახორციელებს, ღირებულება შეადგენს 2.27მლნ. ლარს. ბათუმი-ახალციხის მეორე სარეაბილიტაციო მონაკვეთზე კი მოძრაობის უსაფრთხოების სამუშაოები მიმდინარეობს.
ასევე,  ადგილობრივი მნიშნვნელობის ზომლეთი–ხიხაძირის 6კმ-იანი საავტომობილო გზის რეაბილიტაციამიმდინარეობს, რომელიც  მდებარეობს ხულოს რაიონში და გაივლის სხალთის მამათა მონასტრის ტერიტორიას. პროექტი ხორციელდება მსოფლიო ბანკის დაფინანსებით და ღირებულება 4 596 600  ლარს შეადგენს. სამუშაოებზე დასაქმებულია 100-მდე ადგილობრივი ადამინი. აღსანიშნავია, რომ ზომლეთი–ხიხაძირის გზის მონაკვეთზე რეაბილიტაცია ბოლო 25 წლის განმავლობაში არ ჩატარებულა.
რეაბილიტირებული მონაკვეთების შედეგად, შესაძლებელი გახდება ავტოტრანსპორტის ნაკადის გამტარუნარიანობის გაზრდა და მოძრაობის უსაფრთხოების დონის ამაღლება. ამ მონაკვეთებზე ახალი გზის გაყვანა ახალ სოციალურ და ეკონომიკურ პერსპექტივებს გააჩენს.

Rehabilitation of Batumi-Khulo road will be completed in the nearest future
Director of Roads Direction of Adjarian Autonomous Republic of Roads Department Zurab Sikharulidze and his Deputy Mindia Ghlonti inspected rehabilitation works ongoing on Batumi-Khulo road.
Works on respective section are progressing intensively and would be completed in summer 2014.  Length of Batumi-Akhaltsikhe secondary road is 8.2 km. Rehabilitation works are implemented by “Zimo 7 “Ltd. Cost of the project is GEL 2.27 mln.  Traffic safety works are being implementing on the second section of Batumi-Akhaltsikhe road that is to be rehabilitated.
Also 6km long Zomleti-Khikhadziri local road is under rehabilitation. Respective road is located in Khulo and runs through the territory of Skhalta Monastery. Project is implemented by financing of the World Bank and the value amounts to GEL 4 596 600. Approximately 100 locals are employed by the project. It should be mentioned that Zomleti-Khikhadziri section has not been rehabilitated within the recent 25 years.
As a result of rehabilitation, road capacity would be increased and traffic safety would be improved. Construction of a new road will promote to creation of a new social and economic perspectives.