გზების დეპარტამენტის წარმომადგენლები დარიალის ხეობაში იმყოფებიან და ვითარებას ადგილზე ეცნობიან
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარე დავით შავლიაშვილი და მისი პირველი მოადგილე ნუგზარ გასვიანი, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრთან ელგუჯა ხოკრიშვილთან, მინისტრის მოადგილე, გიორგი ამაშუკელთან, სამინისტროს ინფრასტრუქტურის განვითარების დეპარტამენტის უფროსთან ავთანდილ სუდაძესთან ერთად დარიალის ხეობაში იმყოფებიან და შექმნილ ვითარებას ადგილზე სწავლობენ.
ადგილზე მობილიზებულია ასევე, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის საზედამხედველო სამსახური.
მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის 134–ე კილომეტრზე (ლარსის ხეობა) დევდორკის ხევიდან მოვარდნილი დიდი მოცულობის ღვარცოფის გამონატანების შედეგად, გადაიკეტა მდინარე თერგი და გზის სავალი ნაწილი.
ამ დროისათვის, აღნიშნულ მონაკვეთზე აკრძალულია ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.
ადგილზე მობილიზებული არიან სამაშველო სამსახური, საპატრულო პოლიციისა და სამედიცინო დახმარების ბრიგადები. სამაშველო ბრიგადები გაემგზავრა თბილისიდანაც.
უკვე განხორციელდა სასაზღვრო პუნქტებიდან მოსახლეობის და მიმდებარე ტერიტორიიდან მგზავრების ევაკუაცია. ამ ეტაპზე ხორციელდება ყველა აუცილებელი და საგანგებო ღონისძიება.

Representatives of Roads Department visited Dariali gorge and surveyed the situation on place
Chairman of Roads Department of Georgia, David Shavliashvili, First Deputy Chairman Nugzar Gasviani along with the  Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Elguja Khokrishvili  and Deputy Minister, George Amashukeli and Head of the Infrastructure Development Department of the Ministry, Avtandil Sudadze visited Dariali gorge and surveyed the situation on-site.
Supervision Service of RD is also mobilized on site.
Raging torrent coming from Devdorki ravine, located at km134 of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road (Larsi gorge), resulted in blocking of the river Tergi and carriageway.
Currently, traffic is restricted on respective section for all mode of transport.
Teams of emergency service, patrol police and ambulance are mobilized on place.  Emergency brigades are also sent from Tbilisi.
Population and passengers are already evacuated from the check point and adjacent territory. All necessary emergency measures are taken at this stage. Information on victims is not verified by that time.