სისხლის უანგარო დონაციის აქცია საავტომობილო გზების დეპარტამენტში
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტსა და ,,მედინვესტ ჯორჯია საქართველოს ცენტრალური სისხლის ბანკს“  შორის თანამშრომლობის მემორანდუმი გაფორმდა. ,,გაიღე სისხლი - სიცოცხლის გადასარჩენად ღონისძიების ფარგლებში დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ ვაჟა ფანჩულიძემ და დეპარტამენტის თანამშრომლებმა უბედური შემთხვევებისა და ავტოავარიის შედეგად დაზარალებულთათვის უსასყიდლოდ სისხლი გაიღეს.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი აღნიშნულ აქციაში პირველად ჩაერთო და მემორანდუმის ფარგლებში, საჭირო სისხლის მარაგის შესაქმნელად, პერიოდულად მიიღებს მონაწილეოაბს ერთობლივ პროექტებში.
მედინვესტ ჯორჯია _ საქართველოს ცენტრალური სისხლის ბანკი - დღეს საქართველოში ყველაზე დიდი სისხლის ბანკია დონორთა რაოდენობით. აღნიშნული ბანკი, საქართველოს მასშტაბით, ყველა კლინიკას ამარაგებს სისხლით, უბედური შემთხვევების დროს რთული ტრამვული დაზიანებებისას თუ დაავადებული ადამიანებისთვის.

Blood donation event at Roads Department
Aide-memoire of cooperation was concluded between Roads Department of Georgia and  “Medinvest Georgia -Georgian Central Blood Bank”.  Within the campaign “Give blood, Save Lives” Deputy Chairman of RD Vazha Panchulidze and RD personnel donate blood for persons injured in road accidents and traffic collisions.
Roads Department is engaged in such campaign for the first time and within the scope of Aide-memoire periodically will participate in joint projects in order to provide sufficient blood bank.
Medinvest Georgia -Georgian Central Blood Bank – is the largest blood bank in Georgia considering the number of donors. Respective Bank supplies with blood all clinics throughout Georgia for persons injured in road accidents and traffic collisions or for sick persons.