წნორი-დედოფლისწყარო-ქვემო ქედის საავტომობილო გზის რეაბილიტაცია დასრულდა
საავტომობილო გზებზე, სხავადასხვა რეგიონში მიმდინარე სარეაბილიტაციო სამუშაოების ამსახველ ფოტომასალას და პროექტების შესახებ ინფორმაციას საავტომობილო გზების დეპარტამენტი  პერიოდულად შემოგთავაზებთ.  ამჯერად გთავაზობთ ფოტორეპორტაჟს და ინფრომაციას კახეთის რეგიონში მიმდინარე პროექტების შესახებ.
კახეთის რეგიონში, წნორი-დედოფლისწყარო-ქვემო ქედის საავტომობილო გზის 8 კმ-იანი მონაკვეთის სარეაბილიტაციო სამუშაოები დასრულდა.
პროექტი ითვალისწინებდა გზის სავალი ნაწილის განახლებასა და ხელოვნური ნაგებობების მოწყობას, გზის მიერთებებისა და ეზოში შესასვლელების შეკეთებას, ასევე, მოეწყო ახალი ავტოპავილიონები.
აღნიშნული გზა სოფელ არხალოკალოსა და ქვემო ქედაზე გადის, თუმცა, გზის გასწვრივ მდებარე რამდენიმე სოფლის მოსახლეობას უმოკლესი მანძილით აკავშირებს რაიონის ცენტრთან  -  დედოფლისწყაროსთან და სხვა რეგიონებთან.
პროექტი სახელმწიფო ბიუჯეტის დაფინანსებით განხორციელდა და ღირებულებამ 3.700 ათასი ლარი შეადგინა. სარეაბილიტაციო სამუშაოები შ.პ.ს. „ფინ-ესტატე“-მ განახორციელა.
რეაბილიტირებული გზის შედეგად შემცირდება მგზავრობის დრო, გაიზრდება მოძრაობის უსაფრთხოება და გაუმჯობესდება ავტოტრანსპორტის მოძრაობის პირობები.

Rehabilitation of Tsnori-Dedoplistskaro-Kvemo Kedi road is completed
Roads Department periodically provides updated information on projects and photo material reflecting ongoing rehabilitation works from different construction sites of various regions. Currently, photo material and information on projects progressing in Kakheti region is accessible.
Rehabilitation works of 8 km Tsnori-Dedoplistskaro-Kvemo Kedi road is completed in Kakheti region.
Project envisaged upgrading of the carriageway and structures, repairing of entrances to private yards and junctions; also new enclosed bus stops were arranged.
Respective road passes through the villages Arkhalokalo and Kvemo Keda, though,enables the population of some villages located along the road to connect with the district center -  Dedoplistskaro and other regions with the shortest route.
Project is implemented by financing of the state budget and the value amounts to GEL 3,700,000.   Rehabilitation works were implemented by Fin-Estate LTD.
As a result of road rehabilitation, travel time will be decreased; road safety and traffic condition would be improved.