გორის საავტომობილო გვირაბში მოძრაობის გადართვის რეჟიმი შეიცვალა
თბილისი–სენაკი–ლესელიძის საავტომობილო გზის 88–ე კმ–ზე მდებარე გორის საავტომობილო გვირაბში თბილისი–ხაშურის მიმართულებაზე დაწესებული შეზღუდვა მოხსნილია, ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია და განხორციელდება მარჯვენა გვირაბის გავლით. ხოლო, ხაშური–თბილისის  მიმართულებით მოძრავი ნებისმიერი ავტოტრანსპორტისთვის, ელექტრო–მექანიკური სისტემების სრულყოფისა და ტესტირების სამუშაოებთან დაკავშირებით, მიმდინარე წლის  14 აპრილის დღის 16:00 საათიდან 16 აპრილის 19:00 საათამდე  გვირაბში მოძრაობა იკრძალება. ხაშური–თბილისის  მიმართულებით მოძრავი ავტოტრანსპორტის ნაკადი გადაერთვება გვირაბების შემოსავლელ გზაზე.
აღნიშნული რეჟიმით მოძრაობა განხორციელდება საპატრულო პოლიციის დეპარატმენტთან 2012 წლის 17 დეკემბერს (N20/9–1714612) შეთანხმებული ავტოტრანსპორტის ნაკადის დროებითი მოძრაობის ორგანიზაციის შესაბამისად.

Traffic condition at Gori tunnel is changed
Traffic restriction at Gori Tunnel (Tbilisi-Khashuri direction) located at km88 of Tbilisi-Senaki-Leselidze road is removed, traffic is free and movement is allowed through the right tube. But traffic in tunnel towards Khashuri-Tbilisi direction would be restricted from 16:00 of April 14 till 19:00 of April 16 for all mode of transport due to improving and testing of electromechanical systems. Traffic flow moving towards Khashuri-Tbilisi direction would be diverted to tunnel bypass road.
Respective traffic movement will be regulated according to temporal traffic flow organization schemes (No: 20/9-1714612) agreed with the Patrol Police Department on December 17, 2012.