შეხვედრა ბელარუსიის კომპანიის წარმომადგენლებთან
საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფრასტრუქტურის მინისტრის მოადგილე გიორგი ამაშუკელი, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის მოადგილეები იოსებ ქადაგიშვილი და ვაჟა ფანჩულიძე ბალარუსიის კომპანიების –„სპეცინჟსტროისა და „მინსკმეტროპროექტის“  წარმომადგენლებს შეხვდნენ.
გიორგი ამაშუკელმა  სამინისტროს მიერ განხორციელებული, მიმდინარე და სამომავლო პროექტების შესახებ წარადგინა პრეზენტაცია. კომპანიებმა კი მათ მიერ განხორციელებული, მიმდინარე  პროექტები და გამოყენებული ტექნოლოგიები გააცნეს  ქართულ მხარეს.
ბელარუსიის კომპანიები საქართველოში მიმდინარე პროექტებისა და ბაზრის გაცნობით არიან დაინტერესებულნი. მათი ძირითადი მიმართულება საავტომობილო გვირაბებისა და მეტროპოლიტენის მშენებლობაა.

შMeeting with the representatives of Belarusian Company
Deputy Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia George Amashukeli, Deputy Chairman of RD Ioseb Kadagishvili and Deputy Chairman of RD Vazha Panchulidze met with representative of Belarusian Companies “Specinzhstroi” and “Minskmetroproject”.
Mr. Amashukeli made presentation on future, ongoing and implemented projects of the Ministry. Companies presented their ongoing and realized projects and introduced used technologies to the Georgian side.
Companies of Belarus are interested in ongoing projects and they expressed willingness to study Georgian market. Their main direction is construction of road tunnels and subway.