18 მარ, 2014 11:51:00
თოვლისა და ლიპყინულის გამო,  მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია, ხოლო დანარჩენი სახის  ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით.
გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა განხორციელდება ზვავდამცავი გვირაბების გავლით. მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა გვირაბებში განხორციელდება ცალმხრივად. აღნიშნულ მონაკვეთზე  ავტომანქანების მიმოსვლისას იკრძალება მათი გაჩერება.
შეგახსენებთ, რომ 17 მარტის 18:00 საათიდან საქართველოს გარემოს დაცვის სამინისტროს, გარემოს ეროვნული სააგენტოს ცნობით, მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის გუდაური(ფოსტა)–კობის მონაკვეთზე ქარბუქის, თოვისა და შეზღუდული ხილვადობის გამო, აკრძალული იყო ყველა სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა.

18 March, 2014 11:51:00
Due to snow and icing movement, on Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road is free for vehicles with two or more main axis and for other types of transport is permitted by application of antiskid chains.
At Gudauri (Posta)-Kobi section the vehicles will move through tunnels against avalanche. In tunnels the trailers, semi-trailers and buses with more than 30 seats will move in single direction. It is forbidden to stop vehicles during the movement at this section.
Please be reminded that based on information provided by National Environmental Agency of the Ministry of Environmental Protection, due to snow drift, snow and limited visibility the movement on Gudauri (Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road was forbidden from 6 PM of 17th March for all types of transport.