იოსებ ქადაგიშვილმა გივი თარგამაძისა და ირმა ნადირაშვილის წინააღმდეგ სასამართლოში სარჩელი შეიტანა
საქართველოს საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილემ, იოსებ ქადაგიშვილმა თბილისის საქალაქო სასამართლოში გივი თარგამაძისა და ირმა ნადირაშვილის წინააღმდეგ სარჩელი შეიტანა.
იოსებ ქადაგიშვილის ადვოკატის მერაბ ჭიკაიძის განცხადებით, მოსარჩელე იოსებ ქადაგიშვილი, მოპასუხე გივი (გიორგი) თარგამაძისა და ირმა ნადირაშვილისაგან, სასამართლოს გზით  მოითხოვს მათ მიერ გავრცელებული ყალბი და არსებითად მცდარი ფაქტების შემცველი ინფორმაციის საჯარო წესით უარყოფას. ქადაგიშვილი, ასევე, მორალური ზიანის კომპენსაციის მიზნით, სიმბოლურად, თითოეული მათგანისაგან 1 ლარის გადახდას ითხოვს.
”დარწმუნებული ვართ, რომ სასამართლო ობიექტურ გადაწყვეტილებას მიიღებს, რაც დაავლდებულებს გივი თარგამაძესა და ირმა ნადირაშვილს  იმავე საშუალებებითა და მეთოდებით (ბრიფინგის მოწყობა და მედიაში გაშუქება) უარყონ ცილიმწამებლური განცხადებები იმის შესახებ, რომ, თითქოს იოსებ ქადაგიშვილი დანაშაულებრივი კლანის წევრია და ის, თანამდებობრივი უფლებამოსილების გამოყენებით, უკანონოდ ანიჭებდა უპირატესობას კონკრეტულ კერძო კომპანიას” - განაცხადა ქადაგიშვილის ადვოკატმა.
შეგახსენებთ, რომ იოსებ ქადაგიშვილის მიმართ შეურაცხმყოფელი ბრალდებები 5 თებერვალს საპარლამენტო უმცირესობის წევრებმა - ირმა ნადირაშვილმა და გივი  თარგამაძემ აღმასრულებელ ხელისუფლებაში ნეპოტიზმისა და უფლებამოსილებების გადამეტების თემაზე გამართულ ბრიფინგზე განაცხადეს.
იმავე დღეს გაირკვა, რომ ნაციონალური მოძრაობის წევრი პარლამენტარების მიერ გავრცელებული ინფორმაცია იოსებ ქადაგიშვილისა და თამაზ თამაზაშვილის ნათესაური კავშირის შესახებ არასწორი იყო.  კომპანია ”სერპანტინის” დირექტორმა კი (რომლის მფარველობაშიც ბრალმდებლები იოსებ ქადაქიშვილს ადანაშაულებდნენ) განაცხადა, რომ დღევანდელი ხელისუფლების მხრიდან არანაირი განსაკუთრებული მხარდაჭერა არ აქვს. უფრო მეტიც, წინა ხელისუფლების დროს გაცილებით მეტი ტენდერი აქვს მოგებული და ”ნაციონალურ მოძრაობას” არჩევნების დროს ფინანსურ დახმარებასაც უწევდა.

05 March, 2014 00:00:00
Ioseb Kadagishvili, Deputy Chairman of Roads Department, filed a suit against Givi Targamadze and Irma Nadirashvili at Tbilisi City Court.
According to the statement of Merab Chikaidze, lawyer of Ioseb Kadagishvili, plaintiff Ioseb Kadagishvili requires from defendant Givi (Giorgi) Targamadze and Irma Nadirashvili to deny publicly though the Court information containing false and essentially incorrect facts. Mr. Kadagishvili also claims to indemnify moral damage and requires from each of them to pay symbolically one GEL.
“We are sure that the court will receive impartial decision that will bind Givi Targamadze and Irma Nadirashvili to deny slanderous statements, as if Ioseb Kadagishvili is the member of criminal tribe and illegally gave priority to specific private company by using position power, through the same means and methods (give briefings and broadcasting)” – declared lawyer of Ioseb Kadagishvili.
We would like to remind you that abusive accusation against Ioseb kadagishvili was made by members of parliamentary minority Givi Targamadze and Irma Nadirashvili on February 5 at briefing dedicated to nepotism in executive government and abuse of authority.
The same day it was verified that the information spread by the members of the United National Movement (UNM) on relationship between Ioseb kadagishvili and Tamaz Tamazashvili did not correspond to reality. Director of Serpantini LLC (prosecutors accused Kadagishvili of his patronage) stated that he has no special support from the current government.  Moreover, he won more tenders within the recent government and he provided financial support to the United National Movement during elections.