დეპარტამენტის წარმომადგენლებმა საგზაო უსაფრთხოების საერთაშორისო სემინარში მიიღეს მონაწილეობა
დღეს, საქართველოს რეგიონული განვითარებისა და ინფარსტრუქტურის მინისტრმა დავით ნარმანიამ, საავტომობილო გზების დეპარტამენტის თავმჯდომარის მოადგილეებმა ნუგზარ გასვიანმა და ვაჟა ფანჩულიძემ, ასევე დეპარტამენტის სხვა წარმომადგენლებმა თბილისში, სასტუმრო შერატონ მეტეხი პალასში ჰოლანდიის საელჩოსა და ფონდი „პარტნიორობა საგზაო უსაფრთხოებისათვის“ ორგანიზებით გამართულ საერთაშორისო სემინარში, თემაზე საგზაო უსაფრთხოებისა და საგზაო ტრანსპორტის მოძრაობის მენეჯმენტის სისტემის შექმნა, მიიღეს მონაწილეობა.
დეპარტამენტის თავმჯდომარის პირველმა მოადგილემ, ნუგზარ გასვიანმა სემინარის ფარგლებში, გზების დეპარტამენტის მიერ, ბოლო პერიოდში განხორციელებული, მიმდინარე და დაგეგმილი პროექტების შესახებ საგზაო უსაფრთხოების კუთხით პრეზენტაცია წარადგინა.
სემინარზე განიხილეს საგზაო ტრანსპორტის მზარდი ნაკადისა და საგზაო უსაფრთხოების გავლენა მოქალაქეებზე. სემინარი მოიცავდა არა მარტო საგზაო უსაფრთხოების საკითხებს, არამედ ტრანსპორტის მოძრაობის მენეჯმენტთან დაკავშირებულ ისეთ თემებს როგორიცაა საცობი და ტრანსპორტის მოძრაობის რეგულირება ქალაქებსა და მაგისტრალებზე. მონაწილეებმა ასევე, იმსჯელეს საქართველოში საგზაო უსაფრთხოების გაუმჯობესების საკითხებზე.
სემინარზე მოწვეულნი იყვნენ მსოფლიოში ცნობილი ჰოლანდიელი ექსპერტები, პროფესორი ფრედ ვეგმანი და ბატონი გოდჰელფი. ასევე, ჰოლანდიური კომპანიის წარმომადგენლები, რომლებიც სხვადასხვა სფეროში არიან სპეციალიზირებულნი საგზაო მოძრაობის მენეჯმენტისა და საგზაო უსაფრთხოების  საკითხებში.
მოძრაობისა და გზების უსაფრთხოების შესახებ სემინარი გაგრძელდება ევროპის სახლში, სადაც ნიდერლანდების სამეფოს ელჩის, ჰანს ჰორბახის, საქართველოს შინაგან საქმეთა მინისტრის მოადგილის, ლევან იზორიასა და პროფესორ ფრედ ვეხმანის გამოსვლების შემდეგ, საგზაო უსაფრთხოების თემისადმი მიძღვნილი გამოფენა „A-დან B-მდე“ გაიხსნება.

Department officials participated in an international seminar on road safety
Today, David Narmania, Minister of Regional Development and Infrastructure of Georgia, Nugzar Gasviani, Deputy Chairman of Roads Department and Mr. Vazha Panchulidze, Deputy Chairman, also other representatives of the Department participated in international workshop on “Road Safety and Development of Traffic Management System” organized by the the Embassy of the Kingdom of the Netherlands and Partnership for Road Safety at Sheraton Metechi Palace Hotel.
Nugzar Gasviani, First Deputy Chairman of RD made a presentation on road safety projects that are recently implemented, ongoing or planned for future by Roads Department.
The issue related to increased traffic flows and impact of road safety on citizens was discussed.  Workshop covered not only road safety issues but also traffic management topics, such as traffic jam, traffic control in towns and on highway. Improvement of road safety in Georgia was reviewed at the workshop.
Well-known Dutch experts, Professor Fred Wegman and Mr. Godthelp were invited to the workshop. Also, representatives of the leading Dutch companies, who are specializing in various fields in terms of traffic management and road safety, were attended.
Workshop covered not only road safety issues but also traffic management topics, such as traffic jam, traffic control in towns and on highway. The goal of the workshop is to provide the latest information to decision makers, experts and concerned business partners, share international experience and discuss with well-known experts improvement of road safety in Georgia.