სამტრედია-გრიგოლეთის გზის მომდევნო მონაკვეთების პროექტირება დაიწყო
საავტომობილო გზების დეპარტამენტში  სამტრედია-გრიგოლეთის გზის მშენებლობის პროექტის განხილვა გაიმართა.
აღნიშნული 52 კმ-იანი გზის ჩქაროსნულ მაგისტრალად მოდერნიზების პროექტი  4 ეტაპად (ლოტად) ხორციელდება. აქედან, პირველი ლოტის - 11,5 კმ-იანი მონაკვეთის მშენებლობა მიმდინარეობს (ამ ეტაპზე სრულდება ტოპო–გეოდეზიური სამუშაოები). ხოლო, დანარჩენი 3 ლოტის მშენებლობისათვის დეტალური პროექტირების სამუშაოები დაწყებულია. პროექტირებაზე  ქართულ-პორტუგალიური ერთობლივი კომპანიიები ”COBA”  და "ტრანსპროექტი" მუშაობენ.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტში აღნიშნული კომპანიის წარმომადგენლებსა და დეპარტამენტის ხელმძღვანელობას შორის მუშა შეხვედრა გაიმართა, სადაც პროექტის ტექნიკური დეტალები და საპროექტო სამუშაოების მიმდინარეობის დინამიკა განიხილეს.
სამტრედია-გრიგოლეთის მომდევნო მონაკვეთის პროექტირება 2014 წელს დასრულდება და სამშენებლო სამუშაოების შესყიდვაზე ტენდერიც მიმდინარე წელს გამოცხადდება.

Designing of the next sections of Samtredia-Grigoleti road is commenced
Upgrading of 52 km highway will be implemented in 4 lots. From here, construction of 11.5 km section is progressing (LOT I) (topographic –geodetic works are near completion), but detailed designs have already started for remaining III lots.  Georgian – Portuguese joint company “CPBA” and "TRANSPROECT" is working on design.
Working session was held between officials of RD and representatives of the company at roads department whereon technical details of the project and dynamics of progress of design works were discussed.
Design works for the next sections of Samtredia-Grigoleti road will be completed in 2014 and tender for procuring of construction works will be announced within the current year.