01 თებ, 2014 00:00:00
თბილისი-ბაკურციხე-ლაგოდეხის საავტომობილო გზის (კმ20-კმ120) ლოჭინი-წნორის (კმ20-კმ120)  მონაკვეთზე დაწესებული შეზღუდვა. აღნიშნულ მონაკვეთზე, აკრძალულია მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
თბილისის შემოსავლელი გზის ზაჰესი-მარტყოფის (კმ4-კმ28) მონაკვეთზე  მისაბმელიანი და ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
ვაზიანი–გომბორი–თელავის  საავტომობილო გზის სასადილო–თელავის (კმ28–კმ65) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი  ავტოტრანსპორტის  და  30  ადგილზე  მეტი  ტევადობის  ავტობუსების მოძრაობა.  ხოლო,  დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა ვაზიანი-შუამთის (კმ32–კმ56) მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
მცხეთა–სტეფანწმინდა–ლარსის საავტომობილო გზის მლეთა-გუდაური(ფოსტა) და კობი-ლარსის მონაკვეთზე  მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა მლეთა-გუდაურის(ფოსტა) მონაკვეთზე დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით, ხოლო კობი-ლარსის მონაკვეთზე თავისუფალია.
ზუგდიდი-ჯვარი-მესტია-ლასდილის საავტომობილო გზის ლახამულა-კალას (კმ102-კმ182) მონაკვეთზე აკრძალულია მისაბმელიანი, ნახევრადმისაბმელიანი  ავტოტრანსპორტის და 30 ადგილზე მეტი ტევადობის ავტობუსების მოძრაობა, ხოლო დანარჩენი სახის ავტოტრანსპორტის მოძრაობა  დასაშვებია მოცურების საწინააღმდეგო ჯაჭვების გამოყენებით. ორი და მეტი წამყვანი ხიდის მქონე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია. აღნიშნული საავტომობილო გზის კმ1-კმ102 მონაკვეთზე ავტოტრანსპორტის მოძრაობა თავისუფალია.
რაც შეეხება თბილისი-თიანეთის საავტომობილო გზის მამკოდა-თიანეთის (კმ5-კმ60) მონაკვეთზე, თიანეთი-ზარიძეები-ჟინვალის საავტომობილო გზაზე დათბილისი-წითელი ხიდი (აზერბ.საზღვარი) საავტომობილო გზაზე წუხელ დაწესებულ შეზღუსვებს, უკვე მოხსნილია და ყველა სახის ავტოტრანსპორტისათვის მოძრაობა თავისუფალია.
საავტომობილო გზების დეპარტამენტი,  გზებზე არსებული მდგომარეობის შესახებ ინფორმაციას პერიოდულად მოგაწვდით.

01 February, 2014 00:00:00
Traffic is restricted at Lochini-Tsnori (km20-km120) section of Tbilisi-Bakurtsikhe-Lagodekhi road. Traffic is closed for trailers and semi-trailers and for buses with more than 30 seats; for other mode of transport movement is free.
Traffic at Zahesi-Martkopi (km4-km28) section of Tbilisi bypass road for trailers, semi-trailers and for buses with more than 30 seats is permissible by application of antiskid chains, but for other mode of transport movement is free.
Traffic is restricted at Sasadilo-Telavi (km28-km65) section of Vaziani-Gombori-Telavi road for trailers and semi-trailers and for buses with more than 30 seats, but for other mode of transport movement at Vaziani-Shuamta (km32-km56) section is permissible by application of antiskid chains. Traffic for tandem-drive vehicles is free.
As notified by the National Environmental Agency of the Ministry of Environment Protection and Natural Resources of Georgia traffic is restricted at Gudauri(Posta)-Kobi section of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road for all mode of transport  due to the danger of landslide.
Traffic at Mleta-Gudauri(Posta) and Kobi-Larsi sections of Mtskheta-Stepantsminda-Larsi road for trailers and semi-trailers and for buses with more than 30 seats is permissible by application of antiskid chains. Traffic for other mode of transport at Mleta-Gudauri(Posta) section is permissible by application of antiskid chains, but traffic is free at Kobi-Larsi section.
Traffic is restricted at Lakhamula-Kala(km102-km182) section of Zugdidi- Jvari- Mestia-Lasdili road for trailers and semi-trailers and for buses with more than 30 seats; for other mode of transport movement is permissible by application of antiskid chains. Traffic for tandem-drive vehicles is free.
As to traffic restrictions imposed yesterday on Mamkoda-Tianeti (km5-km60) section of Tbilisi-Tianeti road, Tianeti-Zaridzeebi-Zhinvali road and Tbilisi-Red Bridge (Azerbaijan border) road have already removed and movement is free for all mode of transport.